Oszczędny diesel o mocy 330 KM za jedyne 780 000 zł. Takiego samochodu jeszcze nie widziałeś!

Oszczędny diesel o mocy 330 KM za jedyne 780 000 zł. Takiego samochodu jeszcze nie widziałeś!

Mercedes logo

Podaj dalej

Szukając samochodu z silnikiem Diesla trafiliśmy na całkiem ciekawy samochód. To Mercedes Klasy S W223 w wersji wysokoprężnej S 400 d 4Matic (z napędem 4×4). Najlepszy dowód na to, że tego typu jednostki jeszcze ,,żyją’’ i można je zamawiać w salonie.

Takie diesle to my lubimy

Większości silników Diesla niestety nie wzbudza większych emocji. Do tego trzeba się pogodzić z lekko wyczuwalnym smrodem spalonego oleju napędowego. Szczególnie w starszych konstrukcjach bez filtra cząstek stałych. Do tego jeszcze ten klekot, to naprawdę nie jest przyjemny dźwięk. Oczywiście można się do niego przyzwyczaić, pytanie tylko po co jak można jeździć dużo przyjemniej brzmiącą i znacznie bardziej ekologiczną wersją benzynową. Nawet z gazem.

Jednak tym razem bierzemy na tapet samochód z dieslem, którego trudno nie polubić. To podwójnie doładowana jednostka 3-litrowa Mercedesa. Ten silnik V6 generuje moc rzędu 330 KM. Moc jest imponująca. Podobnie jak maksymalny moment obrotowy, który wynosi aż 700 Nm. ,,Jest czym jechać’’, a każde przyspieszenie to miły pomruk jednostki V6 i przyjemne wgniatanie w fotel. Auto ma zaledwie 5,4 s. Tak powinno przyspieszać każde auto z silnikiem Diesla. O ile świat byłby piękniejszy. Samochód rozpędza się do 250 km/h. Prawdopodobnie po zdjęciu elektronicznego ogranicznika pojechałby jeszcze szybciej. Jednak egzemplarza, który znaleźliśmy na jednym z portali aukcyjnych jest jeszcze na gwarancji.

Co jeszcze ciekawego oferuje ten wyjątkowy Mercedes?

Na pokładzie jest tu szybka 9-biegowa skrzynia automatyczna. Auto zostało wyposażone w tak dużą liczbę gadżetów, że można by na ten temat napisać książkę. Ma panoramiczny przeszklony dach. Skórzaną, pikowaną tapicerkę z wentylacją. Ogromny ekran do sterowania systemem info-rozrywki, a także ambientowe oświetlenie wnętrza. Nie zabrakło tutaj też wysokiej klasy systemu nagłośnienia Burmester 3D Surround. Dla poprawy bezpieczeństwa, auto zostało wyposażone w mnóstwo systemów poprawiających bezpieczeństwo. Jest tu praktycznie wszystko o czym można marzyć. No dobra, jeśli pod maską pracowała by podwójnie doładowana jednostka V8 lub V12 to z pewnością była by to kompletna limuzyna z właściwym napędem. Jednak podwójnie doładowany diesel V6 też jest imponujący. Link do aukcji znajdziecie tutaj.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News