Ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości oraz czarne skrzynki w każdym aucie wyprodukowanym od maja 2022! Tak zarządziła Unia [WIDEO]

Ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości oraz czarne skrzynki w każdym aucie wyprodukowanym od maja 2022! Tak zarządziła Unia [WIDEO]

Wnętrze BMW

Podaj dalej

O nowych przepisach unijnych dotyczących obowiązkowego wyposażenia w autach wyprodukowanych od maja 2022 roku informowano już w 2019 roku. Warto jednak o tym przypomnieć. Szykują się spore zmiany, które już zostały zatwierdzone.

Huawei ma już ponad 100 000 aktywnych patentów

Czarne skrzynki w każdy aucie wyprodukowanym od 2022 i nie tylko

Zgodnie z nowymi przepisami Unii Europejskiej wszystkie auta wyprodukowane od maja 2022 roku będą musiały mieć kilka dodatkowych systemów. Większość z nich będzie przydatna i ułatwi użytkowanie auta, a także poprawi bezpieczeństwo na drogach. Niektóre budzą jednak kontrowersje.

Te, które są największym znakiem zapytania to między innymi czarna skrzynka. Urządzenie to będzie zbierało dane na temat przemieszczania się samochodu przed i w trakcie wypadku. Z jednej strony to dobrze, bo ułatwi ono służbom ustalenie przyczyn zdarzenia. Z drugiej co jeśli będzie pretekstem do zaniżenia wypłacanego odszkodowania.

Ruch drogowy
Fot. pixabay.com

Obowiązkowy będzie też system ostrzegający o przekraczaniu dozwolonej prędkości, który uruchomi wibrację pedału przyspieszenia. To wyjątkowo głupi pomysł. Nie chodzi tutaj o to, że ograniczenia prędkości są złe. Jednak nie oszukujmy się w trakcie nawet bezpiecznego wyprzedzania każdy kierowca przez chwilę w mniejszym lub większym stopniu przekracza prędkość. Na pewno na rynku znajdą się spece od wyłączania tej ,,cudownej” funkcji.

Fot. pixabay.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News