Ostatnie takie BMW z 400-konnym dieslem! Ma 4 turbosprężarki! Już nie ma go w sprzedaży!

Ostatnie takie BMW z 400-konnym dieslem! Ma 4 turbosprężarki! Już nie ma go w sprzedaży!

bmw wypadek

Podaj dalej

Przeglądając ogłoszenia z ciekawymi autami trafiliśmy na BMW 750Ld G11 LCI. Ta wersja silnikowa została już jednak wycofana z salonów. Prawdopodobnie ze względu na wyśrubowane normy emisji spalin. Na szczęście można kupić takie auto z rynku wtórnego. Takich diesli już nie będzie.

Ważne liczby, parametry i osiągi

BMW 750Ld to auto wyjątkowe między innymi ze względu na nieprzeciętny silnik. Pod maską tej luksusowej limuzyny pracuje 3-litrowa jednostka wysokoprężna ma aż 4 turbosprężarki i generuje moc rzędu 400 KM. To z pewnością jedne z najmocniejszych diesli spotykanych w autach osobowych. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki to 760 Nm.

BMW logo
Fot. pixabay.com

Samochód rozpędza się do setki w zaledwie 4,7 s. W podobnym czasie od zera do 100 km/h rozpędza się BMW M5 E60 z 5-litrową jednostką V10 o mocy 507 KM. A tutaj mamy do czynienia z ponad 5-metrową limuzyną z mocą niższą o 107 KM. Na tym prostym przykładzie widać jak bardzo technologia poszła do przodu. Prędkość maksymalna 750Ld to 250 km/h, po zdjęciu elektronicznego ogranicznika wzrasta ona do 305 km/h.

W co wyposażony jest wystawiony egzemplarz 750Ld? Ile kosztuje?

Auto wystawiono za 355 000 zł. Samochód został wyprodukowany w 2018 roku, a jego aktualny przebieg to 75 000 km. Jest to wersja wydłużona z bardzo bogatym wyposażeniem. Ma między innymi wysokiej jakości sprzęt grający Bowers&Wilkins. Oprócz tego auto zostało wyposażone w panoramiczny dach. Ma również laserowe reflektory, które świecą dużo skuteczniej niż LED-y czy ksenony. Luksusowe BMW dysponuje także wyświetlaczem HUD, aktywnym tempomatem, a także odtwarzaczem DVD z monitorami w tylnych zagłówkach. Jest tu też możliwość regulacji twardości zawieszenia.

Elementów wyposażenia jest tutaj naprawdę dużo. Dokładne opisanie wszystkich mogłoby zająć kilka dni. Jedno jest pewne. Taki samochód z tak bogatym wyposażeniem musiał kosztować w salonie krocie. Prawdopodobnie cena dobiła do miliona złotych. Jak widać, teraz można mieć takie auto ,,po okazjonalnej cenie’’. Ta nadal jest wysoka, ale trudno się dziwić. Samochód jest przecież flagowym modelem BMW i to z najmocniejszym dieslem w historii tej bawarskiej marki. Osiągi, luksus, komfort i prestiż muszą swoje kosztować. Link do aukcji zamieszczamy tutaj.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również