On chyba oszalał!? Zamontował do ,,papierowej" łódki mocny silnik Diesla. Sternik mało nie odfrunął! [wideo]

On chyba oszalał!? Zamontował do ,,papierowej" łódki mocny silnik Diesla. Sternik mało nie odfrunął! [wideo]

Łódź z mocnym dieslem

Podaj dalej

Jednemu z Tajów wyraźnie znudziło się wiosłowanie. Zamontował do swojej niewielkiej łódki potężny 4-litrowy silnik Diesla produkcji Isuzu o imponującej mocy około 400 KM.

Diesel o mocy 400 KM w ,,papierowej” łódce!?

To nie żart taką mocą dysponuje ta wątła łódeczka. To cud, że nie wywróciła się w trakcie przyspieszania. Prowadzący ją sternik zdaje się nie przejmować powagą sytuacji. Nie dość, że łódź nie ma kabiny to nawet Taj nie pokusił się o założenie kapoka. Przecież jest nieśmiertelny i nic mu nie grozi. Nie przewidział jednak tego, że wypadnięcie za burtę przy dużej prędkości mogłoby skończyć się nie tylko trwałym kalectwem, ale w skrajnym przypadku nawet śmiercią.

Pamiętajcie o tym, aby zawsze gdy pływacie na łodzi – nawet bez silnika – zakładać kapoki ratunkowe. Nawet jeśli umiecie pływać to nagłe wypadnięcie do wody może sprawić, że złapie was niespodziewany skurcz i utoniecie. Tym bardziej jeżeli łódź napędzana jest silnikiem. W takiej sytuacji nawet lepiej zrezygnować z przepłynięcia się taką maszyną niż wziąć na pokład bez żadnych zabezpieczeń. To bardzo duże ryzyko!

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News