Ograniczenie prędkości dla hulajnóg w jednym z większych miast!

Ograniczenie prędkości dla hulajnóg w jednym z większych miast!

Wypożyczenie hulajnogi elektrycznej

Podaj dalej

Jak wynika z najnowszych informacji, Paryż ma zamiar ograniczyć prędkość dla hulajnóg. Te nie będą mogły podróżować w centrum miasta szybciej niż 10 km/h. Dlaczego wprowadzono takie przepisy? Czy faktycznie są one konieczne?

Czy ograniczenie prędkości dla hulajnóg to dobry pomysł?

Naszym zdaniem tak. Dlatego, że wiele osób przemieszczających się elektrycznymi hulajnogami jeździ zdecydowanie za szybko. Robią to w miejscach, gdzie chodzą ludzie. Przez to często zdarzają się potrącenia pieszych. W wielu przypadkach, ryzykowne sytuacje powodują młodzi ludzie. Nie mają prawa jazdy. Nie zdają sobie też sprawy z tego jak duże zagrożenie może spowodować rozpędzona hulajnoga. Szczególnie na chodniku pełnym ludzi.

Hulajnoga elektryczna
fot. pixabay

Elektryczne hulajnogi zrewolucjonizowały transport

Połączenie słowa hulajnoga ze słowem transport brzmi dość śmiesznie. Fakty są jednak takie, że jest to środek transportu, który świetnie sprawdza się w dużych miastach. Ludzie używają ich, aby dotrzeć na przystanek autobusowy czy na stację kolejową. Niektórzy używają hulajnóg, żeby dotrzeć bezpośrednio z domu do pracy.

Ten środek transportu stał się w ostatnim czasie bardzo popularny. Na tyle, aby powstały wypożyczalnie elektrycznych hulajnóg. Już nie trzeba ich kupować, aby móc w ten sposób się przemieszczać. Wystarczy mieć smartfona, odpowiednią aplikację i trochę wirtualnej gotówki. Dzięki temu można wypożyczyć hulajnogę na kilka minut, godzin czy nawet dni. Wszystko zależy od zasobności portfela i potrzeb. Czy tego chcemy czy też nie, hulajnogi w dużych miastach, znacznie lepiej sprawdzają się od samochodów. Nie trzeba szukać miejsca parkingowego, aby je zostawić. Wypożyczony sprzęt można zostawić w wyznaczonej strefie, a własny da się złożyć i zabrać ze sobą do pracy.

Hulajnogi elektryczne
fot. pixabay

Przemieszczanie się przy pomocy hulajnogi elektrycznej jest też dużo tańsze niż jazda samochodem spalinowym w korkach. To właśnie dlatego, stały się one tak popularne w ostatnich latach. Jest jeszcze jedna cecha, która sprawia, że ludzie chętnie z nich korzystają. Są szybkie, a jazda nimi jest całkiem przyjemna. Trzeba tylko uważać, żeby nie zaliczyć wywrotki. Bez kasku i ochraniaczy – tak jeździ większość użytkowników – grozi to niestety poważnymi obrażeniami ciała.

Fot: pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News