Oddał na złom Lagunę 1.9 dCi z przebiegiem ponad 400 000 km! Takich aut już nikt nie chce naprawiać!

Oddał na złom Lagunę 1.9 dCi z przebiegiem ponad 400 000 km! Takich aut już nikt nie chce naprawiać!

renault laguna

Podaj dalej

15- czy 20-letnie francuskie auta nie cieszą się zbyt dużą popularnością, szczególnie z dużymi przebiegami. Samochody te zwykle kosztują zaledwie kilka tysięcy złotych. Ktoś kto szuka taniego i rodzinnego auta na pewno znajdzie coś dla siebie. Jednak warto szukać egzemplarz z mniejszymi przebiegami.

Laguna 2, której nikt nie chce naprawiać

Samochód, który widzicie na filmie to Renault Laguna 2 z wysokoprężnym silnikiem 1.9 dCi. Jednostka ta nie cieszyła się zbyt dobrą opinią. Spotykane były przypadki zacierania się panewek. W niektórych auta pomagała wymiana oleju co 8 000-10 000 km. Egzemplarz, który widzicie na filmie ma przejechane aż 420 000 km i uszkodzony silnik. Świadczy to o tym, że niektóre sztuki z tym silnikiem mogą posłużyć właścicielom przez naście lat.

Oglądając materiał wideo możecie zobaczyć jak prezentuje się Laguna 2 z dużym przebiegiem. Można dokładnie przyjrzeć się, które elementy wnętrza zdążyły się już nieco zużyć. Dlaczego takich aut już prawie nikt nie chce. Auto jest warte kilka tysięcy, a w przypadku tak dużego przebiegu zachodzi duże ryzyko, że zaraz trzeba będzie naprawić jeden lub kilka z elementów osprzętu. Takie naprawy mogą spokojnie przekroczyć wartość samochodu.

W przypadku egzemplarza widocznego na filmie remont silnika z pewnością byłby droższy niż wartość auta. Niestety czas nie stoi w miejscu, a z francuskiego auta z jednostką wysokoprężną nie będzie klasyka. Chyba, że byłby to bardzo zadbany egzemplarz z symbolicznym przebiegiem. Większość diesli, które mają za sobą setki tysięcy kilometrów skończy na złomie. Takich aut jest jednak na rynku niewiele.

Auto ma dość ciekawe wyposażenie

Jak na samochód z początku lat 2000 Renault Laguna 2, którą widzicie na filmie ma całkiem przyzwoite wyposażenie. Jest tutaj między innymi skórzana tapicerka. Nie zabrakło też bocznych fotochromatycznych lusterek. Są one regulowane elektrycznie. Te automatycznie ściemniają się w nocy, aby światło padające na nie z innych aut nie oślepiało kierowcy. Samochód ma też całkiem przyzwoity zestaw audio oraz alufelgi.

Renault Laguna 2
Renault Laguna 2

Obecnie takie wyposażenie nie robi już większego wrażenia. Jednak 20 lat temu były to całkiem ciekawe i jeszcze stosunkowo rzadko spotykane opcje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News