Od dziś zapłacimy droższe ubezpieczenie za samochód! To skok na kasę!

Od dziś zapłacimy droższe ubezpieczenie za samochód! To skok na kasę!

dodatek pieniądze na paliwo gaz prąd 200 zł strażak osp dla strażaka świadczenie

Podaj dalej

Właśnie dzisiaj weszły w życie nowe przepisy drogowe. Na ich podstawie towarzystwo ubezpieczeniowe będzie mogło podnieść składkę OC na samochód, jeśli kierowca ma na swoim koncie znacznie przewinienia, a dokładniej od punktów karnych.

Czy to dobre rozwiązanie?

Z jednego strony można uznać, że to dodatkowy ,,bat’’ na kierowców, którzy notorycznie łamią przepisy. Z drugiej strony, wysokie mandaty są naszym zdaniem i tak już dużą motywacją, aby jeździć wolniej.

Ubezpieczenie OC
Fot. pixabay.com

Nowe przepisy, to według nas tylko pretekst do zwiększenia składek ubezpieczeniowych. Jeśli ktoś ma punkty karne ze względu na mało istotne przewinienia, to nie określają one w żaden sposób jego jako niebezpiecznego kierowce. Za to towarzystwo ubezpieczeniowe może w takiej sytuacji podnieść mu składkę i zarobić więcej.

Horrendalne zwyżki za punkty karne

W przypadku odnotowania punktów karnych, ubezpieczyciel może zwiększyć stawkę OC nawet o kilkaset procent. Osoba, która dopuściła się najcięższych wykroczeń lub przestępstw na drodze, może zapłacić nawet kilku krotność swojej dotychczasowej składki.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News