O mały włos nie potrącił dziecka! Dziewczynka wjechała na ulicę bez ostrzeżenia! [WIDEO]

O mały włos nie potrącił dziecka! Dziewczynka wjechała na ulicę bez ostrzeżenia! [WIDEO]

O krok od tragedii

Podaj dalej

Jak donosi portal Bielskie Drogi, na jednej ze śląskich dróg omal nie doszłoby do tragedii. Kierowca samochodu z zamontowanym wideorejestratorem może mówić o dużym szczęściu. Jeszcze większe miało dziecko, które pojawiło się za zakrętem.

Jak wyglądała cała sytuacja?

Na nagraniu widać, że po pokonaniu zakrętu, na ulicy – nie wiadomo skąd – pojawia się dziecko na hulajnodze. Dziewczynka jechała po jezdni i prawdopodobnie nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia jakie na nią czyha. Na szczęście, kierowcy udało się w porę zahamować i uratować życie dziecka.

Dobrze, że nie jechał zbyt szybko. Strach pomyśleć, co by się stało, jakby prędkość była większa. Ta sytuacja dowodzi, że nigdy nie wiadomo kto i w jakiej sytuacji wybiegnie nam na drogę. Dlatego trzeba zachować czujność i mieć oczy dookoła głowy. Dziecko przecież nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia.

Jak ochronić dzieci przed takimi sytuacjami?

Przede wszystkim, trzeba zadbać o to, aby małe dzieci nigdy nie bawiły się przy ruchliwej ulicy. A tym bardziej na niej. Trzeba też za każdym razem przypominać swoim pociechom, żeby uważały na samochody i też same dbały o swoje bezpieczeństwo. Jednak ten, kto ma dzieci, zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to łatwe. Pociechy nie zawsze o tym pamiętają. Szczególnie, gdy są pochłonięte zabawą.

Fot. YouTube/Kanał: Bielskie Drogi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News