Nowy Volkswagen Golf R kontra Mercedes-AMG A45 S. Czy warto dopłacać? Zobacz wyścig! [WIDEO]

Nowy Volkswagen Golf R kontra Mercedes-AMG A45 S. Czy warto dopłacać? Zobacz wyścig! [WIDEO]

Podaj dalej

Ekipa programu carwow postanowiła przetestować nowego Volkswagena Golfa R porównując go z Mercedesem-AMG A45 S. Który samochód okazał się szybszy? Czy warto dopłacać za gwiazdę w logo?

Kultowe RPG powraca w nowej odsłonie! Premiera NieR Replicant

Nowy Volkswagen Golf R kontra Mercedes-AMG A45 S

Nowy Volkswagen Golf R dysponuje 7-biegową 2-sprzęgłową skrzynią zautomatyzowaną DSG, napędem 4×4 i 2-litrowym turbodoładowanym silnikiem o mocy 320 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to 420 Nm. Samochód osiąga setkę w 4,7 s. Przynajmniej tak deklaruje producent. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h.

Mercedes-AMG A45 S również ma 2-litrowy motor z doładowaniem. Może mieć 387 KM (480 Nm) lub 420 KM (500 Nm) w zależności od wybranej wersji. Ta pierwsza osiąga setkę w 4 s, a mocniejsza robi to w 3,9 s. W przypadku tej słabsze prędkość maksymalna to 250 km/h, ta mocniejsza rozpędza się do 270 km/h. W pojedynku wzięła udział topowa.

Pomimo różnicy w mocy wynoszącej aż 100 KM Mercedes potrzebował trochę czasu zanim dogonił Volkswagena. To ciekawe, że mimo wyraźnej przewagi Mercedesa ,,na papierze” to Golf R wystartował znacznie szybciej. Jednak już po krótkim czasie jego przewaga zaczęła topnieć i został wyprzedzony. Czy warto dopłacać za A45 S? Jeśli zależy Wam na niewielkiej przewadze w osiąga i bogatszym wyposażeniu to oczywiście, że tak. Jednak Golf bardzo nie odstaje od Mercedesa. Przynajmniej w kwestii osiągów.

Fot. Youtube/carwow

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News