Nowy 21-letni Ford Focus z przebiegiem 16 km do kupienia w Polsce. Zobacz ile trzeba za niego dać?

Nowy 21-letni Ford Focus z przebiegiem 16 km do kupienia w Polsce. Zobacz ile trzeba za niego dać?

Podaj dalej

Jeśli zdecydowanie bardziej podobają Wam się auta sprzed dwóch dekad, ale nie chcecie jeździć starym rozlatującym się autem. Mamy dla was coś specjalnego. Na jednym z polskich portali ogłoszeniowych wystawiono Forda Focusa Mk1 z symbolicznym przebiegiem 16 km.

Co warto wiedzieć o tym wyjątkowym egzemplarzu?

Samochód ma pod maską benzynowy silnik o pojemności 1,6 l, który generuje moc 100 KM. Ford Focus Mk1 z takim motorem rozpędza się do 100 km/h w 10,3 s. To całkiem dobry wynik jak na tak niewielką moc. Samochody 20 lat temu były jednak lżejsze. Auto oferowano też z automatem. Ten pogarszał jednak osiągi o około 2 s.

Ford Focus Mk1 ma nadwozie kombi i niebieski lakier. Część osób pewnie nie będzie chciało uwierzyć w tak niski przebieg? Jednak po obejrzeniu kilku zdjęć sami się o tym przekonają. Wyraźnie widać, że ani fotele, ani inne elementy wnętrza nie maja najmniejszych śladów zużycia. W rewelacyjnej kondycji jest też komora silnika oraz podwozie auta.

Ford Focus Mk1 wnętrze
FOT. Ford

Na co uważać przy zakupie leciwego auta z małym przebiegiem?

Sprzedawany Ford Focus Mk1 to ciekawy materiał na youngtimera. Nie sposób odmówić autu rewelacyjnej kondycji. Niestety samochody, które długo stoją również mają swoje mankamenty. Choć nie widać ich na pierwszy rzut oka. Jeżeli auto długo stało i zacznie się go używać po takim okresie to mogą poddać się elementy metalowo-gumowe zawieszenia. Opony również będą odkształcone od stania. Mogą powodować drgania.

W niektórych starszych auta z symbolicznymi przebiegami spotykane są również problemy z łożyskami kół. Dość często też blokują się szczęki hamulcowe lub mechanizm odpowiedzialny za hamulec ręczny. Z drugiej strony w przypadku takiego Forda Focusa Mk1 unikniecie wielu usterek, które wynikają ze zużycia eksploatacyjnego w innych wymęczonych egzemplarzach. Link do aukcji macie tutaj. Odstraszać może jedynie cena, ale w końcu auto ma prawie zerowy przebieg.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News