Nowe przepisy drogowe właśnie weszły w życie! Bardzo dużo ułatwią i można będzie trochę zaoszczędzić! Zobacz o co chodzi!

Nowe przepisy drogowe właśnie weszły w życie! Bardzo dużo ułatwią i można będzie trochę zaoszczędzić! Zobacz o co chodzi!

Oszczędności

Podaj dalej

Dokładnie 31 stycznia weszły w życie nowe przepisy ułatwiające rejestrację samochodów w Polsce. Dzięki nim, nie trzeba już przerejestrowywać auta po zakupie. Można zachować tablice rejestracyjne z innego miasta. To jednak nie wszystko!

Nowe przepisy dają znacznie więcej możliwości

Dzięki nowym przepisom, właściciel świeżo zakupionego pojazdu może zdecydować się na zostawienie starych tablic rejestracyjnych. Dzięki temu może zaoszczędzić 80 złotych. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Nie płacą za wydanie nowych tablic, nie trzeba też płacić 19,99 złotych za naklejkę na szybę.

Bardzo ważne! Nowe przepisy nie zwalniają jednak nowych nabywców z zarejestrowania samochodu na siebie i zadbania o ubezpieczenie OC. W tym ostatnim przypadku, nowy właściciel może przejąć starą polisę lub wypowiedzieć ją i podpisać nową umową z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Policja
Fot. pixabay.com

Nowe przepisy nie dotyczą wszystkich tablic

W przypadku zakupu auta na czarnych tablicach lub na tablicach białych, ale z flagą Polski. Konieczna będzie ich wymiana na nowe. Podobnie w przypadku samochodów zarejestrowanych za granicą. Aby właściciel mógł zachować obecne numery rejestracyjne auta, musi ono być już zarejestrowane w Polsce. Numerów rejestracyjnych po poprzednim właścicielu nie zachowamy również w przypadku, gdy tablice będą w złym stanie. Na przykład, nieczytelne numery lub rażące uszkodzenia tablic.

pieniądze kara mandat ubezpieczenie oc
fot. pixabay

Możliwość czasowego wycofania auta z użytku

Oprócz przepisów dotyczących tablic rejestracyjnych, właśnie weszła w życie również możliwość czasowego wycofania z ruchu auta na czas od 3 do 12 miesięcy. Kolejny raz można to zrobić po upływie 3 lat od daty poprzedniego wycofania. W wrześniu wejdą w życie kolejne zmiany. Nie będzie już karty pojazdu, ani nalepki kontrolnej. Pozwoli to zaoszczędzić kolejne pieniądze, a dokładnie 93 złote i 50 groszy.

fot. pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News