Nowa Tesla Model S Plaid na Nurburgringu! Jest nowy rekord!

Nowa Tesla Model S Plaid na Nurburgringu! Jest nowy rekord!

Ładowarka Tesla

Podaj dalej

Całkiem niedawno na rynku zadebiutowała nowa odsłona Tesli Model S o w wersji Plaid. Z zewnątrz samochód niewiele się różni od dotychczas oferowanych odmian. Jest jednak od nich znacznie szybszy. Amerykanie sprawdzili go nawet na Nurburgringu.

Jakimi parametrami może pochwalić się Model S Plaid?

Samochód ma aż 3 silniki elektryczne o łączne mocy 1020 KM. Dzięki temu auto rozpędza się do pierwszej setki w zaledwie 2,1 s. Czyni go prawdopodobnie najszybszym samochodem na świecie. Na jak długo? To okaże się wkrótce. Oczywiście nie pod względem prędkości maksymalnej, bo ta wynosi 320 km/h. To rewelacyjny wynik jak na sportowe auto elektryczne, jednak super samochody z napędem spalinowym znacznie przekraczają barierę 400 km/h.

Jak wypadła nowa Tesla na Nurburgringu?

Samochód uzyskał czas 7:35.579 minut, a zaraz potem wynik ten udało się poprawić schodząc do 7:30.909, dzięki czemu pobił elektryczne Porsche Taycan Turbo i został najszybszy autem elektrycznym na niemieckim torze. Jak widać Tesla nie zwalnia tępa i chce budować najszybsze samochody na świecie.

Przewaga aut elektrycznych jest szokująca, ale…

Imponujący jest nie tylko wynik auta na Nurburgringu, ale już sam sprint do pierwszej setki. To ciekawe, że nawet dużo droższe 2-miejscowe sportowe samochody pokroju Bugatti czy Koenigsegga nie są w stanie wykręcić takiego czasu od 0 do 100 km/h. Na tej podstawie widać jak bardzo silniki spalinowe odstają od elektrycznych jeżeli chodzi o wydajność podczas przyspieszania.

Są jednak 2 mankamenty, które póki co sprawiają, że samochód ten nie będzie cieszył się dużą popularnością. Nawet wśród zamożnych ludzi. To przede wszystkim, raczkująca infrastruktura ładowarek. Szczególnie w Polsce, ale i w krajach w Europie Zachodniej nadal jest z tym problem. Choć ładowarek jest znacznie więcej. Do tego trzeba pogodzić się jeszcze z dość długim czasem ładowania. Znacznie szybciej tankuje się auto zasilane benzyną lub olejem napędowym.

Jednak w przyszłości prawdopodobnie się to zmieni. Jak będzie naprawdę? Okaże się już za kilka lat. My jesteśmy też ciekawi czy oprócz aut elektrycznych będą dostępne samochody zasilane wodorem. Póki co dostępne jest tylko jedno takie auto – Toyota Mirai. Niestety brakuje stacji, gdzie można by je zatankować.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News