Niemiecki hot-hatch spod znaku Audi w dobrej cenie!

Niemiecki hot-hatch spod znaku Audi w dobrej cenie!

Niemiecki hot-hatch spod znaku Audi w dobrej cenie!

Podaj dalej

Na rynku jest wiele ciekawych hot-hatchy w różnych cenach. Jednak Audi S3 2. generacji to samochód, który zapewnia bardzo dobry stosunek ceny do osiągów. Do tego ma bardzo duży potencjał tuningowy. Co warto o nim wiedzieć?

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat tego modelu?

Samochód dysponuje silnikiem 2.0 TFSI o mocy 265 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to 350 Nm. Auto ma napęd 4×4 ze sprzęgłem Haldex. Tylna oś dołączana jest w przypadku uślizgu przedniej. Audi w zależności od rodzaju skrzyni osiąga setkę w 5,6-5,7 s. Szybciej rozpędzają się egzemplarze ze skrzynią DSG. Niestety przekładnia ta jest droga w naprawie.

Auto ma też potencjał, nawet do około 300 KM. Modyfikacje trzeba jednak robić z głową i najlepiej u doświadczonego tunera. W innym wypadku, tuning może skończyć się poważną awarią. Koszty naprawy nie będą niskie.

Ile kosztuje Audi S3 2. generacji?

Najtańsze sztuki wyceniono na 35 000-40 000 złotych. Najdroższe kosztują 65 000-72 000 złotych. W przypadku tego auta, warto szukać egzemplarzy o uśrednionej cenie, chyba, że chcecie kupić możliwie jak najnowszą sztukę.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News