Nie wiesz jak bezpiecznie ulokować swój kapitał? Zainwestuj w tego japońskiego klasyka! Jest genialny!

Nie wiesz jak bezpiecznie ulokować swój kapitał? Zainwestuj w tego japońskiego klasyka! Jest genialny!

fotoradar mandat kara

Podaj dalej

Mazda MX5 to tani sposób na w miarę dynamiczne i dobrze prowadzące się auto. Póki co, za 2. generację tego auta trzeba zapłacić na rynku wtórnym od 10 000 do około 25 000 złotych. Oczywiście najbardziej godne polecenia są te najdroższe egzemplarze.

Jakie silniki były dostępne w tym modelu

Pod maską auta mogą pracować jednostki 1,6 l (110 KM), 1,8 l (125, 131 i 140 KM). Była dostępna również wersja z motorem 1,8 l i turbosprężarką. Jednak to odmiana mocno limitowana i praktycznie nie do kupienia w Polsce. Auto niezależnie od wersji silnikowej ma napęd tylko na tylną oś. Za jego przekazywanie może odpowiadać 5- lub 6-biegowy manual, bądź 4-stopniowa skrzynia automatyczna.

mazda-miata
Fot. pixabay.com

Dlaczego warto kupić Mazdę MX-5 2. generacji?

Z kilku powodów. Pierwszy z nich to oryginalny wygląd i fakt, że samochód ma rozkładany miękki dach. Drugi, to dobre prowadzenie auta w zakrętach. Dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości i temu, że samochód ten jest naprawdę niski, można szybko i skutecznie pokonywać nim zakręty na torze. Wiele osób w Polsce i nie tylko korzysta z tych aut głównie podczas wizyt na torze. Poza tym tych modeli jest na rynku coraz mniej i z pewnością w najbliższym czasie będą one już tylko zyskiwać na wartości. To dobra lokata kapitału.

MX-5
Fot. pixabay.com

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News