Nie stać Cię na Toyotę Yaris GR? Teraz możesz mieć tanią wersję TS za około 10 000 zł!

Nie stać Cię na Toyotę Yaris GR? Teraz możesz mieć tanią wersję TS za około 10 000 zł!

Yaris

Podaj dalej

Na rynku jest wiele tanich i szybkich hatchbacków. Tym razem jednak przyjrzymy się Toyocie Yaris TS. To sportowy samochód, który można kupić za naprawdę rozsądne pieniądze. Najtańsze egzemplarze kosztują od około 8000 zł, najdroższy to wydatek rzędu 33 000 zł.

Jakimi parametrami może pochwalić się Yaris TS 1. generacji?

Toyot Yaris TS dysponuje 4-cylindrowym silnikiem o pojemności 1,6 l, który generuje moc 106 KM. Jak na tak mały samochodzik to bardzo dobry wynik. Nie zapominajmy, że auto waży mniej niż 900 kg. Niestety próżno szukać rzetelnych informacji dotyczących prędkości maksymalnej takiej wersji czy sprintu do setki.

Oczywiście TS nie jest tak błyskawicznie szybki jak nowa wersja GR. Jednak do zabawy na torze jest naprawdę wystarczający. Daje masę frajdy z jazdy, a do tego kosztuje bardzo rozsądne pieniądze. Oczywiście przed zakupem radzimy dokładnie sprawdzić oglądany egzemplarz. Zarówno pod kątem mechanicznym jak i biorąc pod uwagę ewentualną korozję. Ta konstrukcja ma już swoje lata, ale i tak trzyma się dzielnie.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego modelu?

Ma tylną belkę skrętną, przez co nie prowadzi się w zakrętach tak dobrze jak auta z zawieszeniem wielowahaczowym. Jednak takich w segmencie B jest tak naprawdę niewiele. Yaris jest też dość wysoki, przez co może przechylać się na zakrętach. Jednak mimo tych drobnych wad i tak dobrze sprawdzi się na torze. Szczególnie jako tania zabawka dla kierowcy, których chce zacząć swoją przygodę z amatorskimi wyścigami.

Fot. Toyota

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News