Nie sprawdzasz tych części regularnie? Grozi ci utrata hamulców! Wyjaśniamy o co chodzi?

Nie sprawdzasz tych części regularnie? Grozi ci utrata hamulców! Wyjaśniamy o co chodzi?

Hamulce

Podaj dalej

Zdecydowana większość użytkowników aut – w układzie hamulcowym swojego pojazdu – dba tylko o klocki i tarcze. Część osób decyduje się na wymianę płynu hamulcowego, który z czasem traci swoje właściwości. Są jednak jeszcze inne ważne podzespoły i nie chodzi tutaj o zaciski.

Nie sprawdzasz tych części? Możesz stracić hamulce w najmniej spodziewanym momencie!

Oczywiście te również należy regenerować, ale jeśli są uszkodzone to dość szybko niszczą tarcze i klocki. Łatwo więc to wykryć. Niewiele osób zwraca jednak uwagę na najważniejsze. Czyli na przewody hamulcowe. Twarde metalowe często korodują na wylot, a miękkie wykonane z gumy parcieją i pękają. Dlatego regularne ich sprawdzanie to konieczność! Pęknięcie przewodu często następuje w trakcie hamowania. W rezultacie traci się hamulce.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

W teorii w takiej krytycznej sytuacji można ratować się hamulcem ręcznym. Niestety nie zawsze się to udaje, czasem można jeszcze pogorszyć swoje położenie. Trudno jednoznacznie powiedzieć kiedy sięgać po taką deskę ratunku a kiedy nie. Każdy przypadek jest przecież inny. Aby nie mieć tego dylematu i nie ryzykować tym, że po utracie hamulców spowodujecie wypadek sprawdzajcie co roku stan przewodów hamulcowych.

Płyn hamulcowy
Fot. pixabay.com

Tak naprawdę powinien to robić diagnosta. Jednak niektórzy z nich nie przykładają się do swoje pracy i podczas corocznego przeglądu sprawdzają auto bardzo powierzchownie. Nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób narażają zdrowie i życie ludzi. Dlatego najlepiej zlecić przegląd przewodów hamulcowych zaufanemu mechanikowi. Oczywiście co roku. Na przykład przy okazji wymiany oleju silnikowego i filtrów.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News