Nie sprawdzasz regularnie ciśnienia w oponach? Zobacz co może ci grozić!

Nie sprawdzasz regularnie ciśnienia w oponach? Zobacz co może ci grozić!

Opona

Podaj dalej

Regularne sprawdzanie ciśnienia w oponach jest bardzo ważne. Nie tylko dlatego, że jeżdżąc na ogumieniu ze zbyt niskim ciśnieniem szybciej zużywa się guma. Jest jeszcze jedna dużo ważniejsza kwestia. Chodzi o bezpieczeństwo.

Nie sprawdzasz regularnie ciśnienia w oponach? Uważaj!

Jazda na oponach ze zbyt niskim ciśnieniem może grozić nawet ich przebiciem. Wybuch gumy, szczególnie przy prędkościach, które rozwija się na autostradzie czy drodze szybkiego ruchu jest bardzo niebezpieczny. Samochód po takim zdarzeniu może wpaść w poślizg i spowodować poważny wypadek lub nawet karambol. Nieodpowiednio napomowane opony mają jeszcze jedną poważną wadę.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Z pewnością nie będą odprowadzały tak dobrze wody jak ogumienie z prawidłowym ciśnieniem. Przez to również można wpaść w poślizg i spowodować wypadek. Ciśnienie w oponach najczęściej spada, gdy na dworze skrajnie zmienia się temperatura. W teorii ogumienie pompowane azotem jest trochę bardziej odporne na zmiany temperatur. Jednak trzeba pamiętać o tym, że większość powietrza składa się z azotu.

Opona
Fot. pixabay.com

Pompując opony na stacji benzynowej warto wybierać kompresory z elektronicznym wskaźnikiem ciśnienia. Są one dokładniejsze niż tradycyjne manometry. Pamiętajcie jeszcze o jednym. Ciśnienie w ogumieniu nie może też być za wysokie. To też jest niebezpieczne. Jeśli jedziecie na wakacje a wasz bagażnik załadowany jest walizkami dopompujcie opony według zaleceń producenta.

Fot. pixabay.com

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News