Najmocniejsze diesle! Zobacz listę najszybszych aut z silnikami wysokoprężnymi! [WIDEO]

Najmocniejsze diesle! Zobacz listę najszybszych aut z silnikami wysokoprężnymi! [WIDEO]

Najmocniejsze diesle

Podaj dalej

Pomimo spadku popularności silników Diesla producenci aut nadal z nich nie rezygnują. Przynajmniej nie wszyscy, bo część z nich zdążyła już to zrobić. Nie od dziś wiadomo, że jednostka wysokoprężna najlepiej sprawdza się w nowym aucie, które jest jeszcze na gwarancji. Oto lista najmocniejszych seryjnych wozów z dieslem.

Najmocniejsze diesle!

Listę aut przygotowali twórcy kanału Wheel with it. Nie zabrakło na niej takich pozycji jak Audi S6 C8, BMW 335d F30, Bentley Bentayga, Audi A8 D5, Porsche Panamera 2. generacji oraz BMW M550d G30. Do listy tej warto dorzucić jeszcze inne modele aut takie jak na przykład Mercedes E 400 d W213. Ma 3-litrowy podwójnie doładowany silnik Diesla o mocy 340 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to potężne 700 Nm.

Dzięki takim parametrom auto osiąga pierwszą setkę w zaledwie 4,9 s. Czyli bardzo podobnie jak konkurenci. Wspominając o mocnych silnikach wysokoprężnych warto zwrócić uwagę również na Land Rovera Range Rovera z 350-konnym 3-litrowym motorem w wersji D350. Co prawda, w tej ciężkiej budzie osiągnięcie setki trwa aż około 7 s. Jednak sama jednostka ma ponadprzeciętną moc. Niestety auto jest zdecydowanie zbyt
ciężkie.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Do listy można by dopisać też sporą grupkę SUV-ów Audi, BMW czy Mercedesa. Topowe silnik wysokoprężne są dostępne niemal w każdym modelu danej marki. Tak naprawdę jakby chcieć rozwinąć listę najmocniejszych diesli to byłaby ona naprawdę długa. Autorzy filmu jednak zdecydowali zmieścić się w konwencji 10 samochodów.

Fot. Audi

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News