Najmocniejsze Audi S8 w Polsce. Ona wie co ma pod maską! Musisz to zobaczyć! [WIDEO]

Najmocniejsze Audi S8 w Polsce. Ona wie co ma pod maską! Musisz to zobaczyć! [WIDEO]

Podaj dalej

Audi S8 D4 już standardowo jest mocnym autem. Samochód seryjnie ma potężny silnik V8 o pojemności 4-litrów, który dysponuje podwójnym turbodoładowaniem. Jego moc w serii wynosi 502 KM, ale za dopłatą można było wzmocnić tę jednostkę do 605 KM.

Co poprawił właściciel Audi S8?

Moc 605 KM okazała się dla niego zbyt mała i postanowił wycisnąć z V8-ki aż 666 KM. Niestety nie wiadomo jak dzięki takim modyfikacjom zmieniły się osiągi. 605-konne Audi S8 Plus osiągało pierwszą setkę w 3,8 s. Jego prędkość maksymalna wynosiła aż 305 km/h. Skoro seria robi tak szybko 100 km/h i rozpędza się do tak wysokiej prędkości to aż strach pomyśleć jakie parametry ma egzemplarz z filmu.

Oprócz tuningu silnika, Audi S8 zostało poddane jeszcze wizualnym modyfikacjom. Samochód ma niestandardowe customowe felgi, prawdopodobnie polskiej firmy Turismo. Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że auto należy do właściciela tej firmy. Ponadto został obklejony brązową matową folią ozdobną. Oprócz tego właściciel zadbał również o zmodyfikowanie tapicerki. Takich kolorów nie można było zamówić kupując Audi S8 w salonie. Wideo nakręcony przy stadionie we Wrocławiu.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News