Najdziwniejszy samochód wystawiony na polskim portalu aukcyjnym!

Najdziwniejszy samochód wystawiony na polskim portalu aukcyjnym!

Dziwny samochód

Podaj dalej

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że samochody to nie tylko rodzinne vany, sportowe coupe, luksusowe sedany i rodzinne kombi. Są lub były na rynku takie auta, o których istnieniu wie tylko garstka osób.

O jaki samochód chodzi?

Auto, które znaleźliśmy na jedne z aukcji na popularnym portalu aukcyjnym – link tutaj – jest prawdopodobnie jednoosobowe. Być może z trudem zmieściłyby się tutaj jeszcze pasażer. Jednak przy dwójce podróżujących mogłoby okazać się, że jest zbyt ciasno i właściwie nie da się jechać. Samochód, o którym mowa ma silnik o pojemności 0,5 l o mocy 3 KM. Napęd przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem skrzyni manualnej. Konstrukcja pochodzi z 1968 roku.

Pełna nazwa tego wehikułu to Casalini Sulky 1. To włoska marka pochodząca z małego miasta Piacezna położonego na północy Włoch. Firma powstała w 1939 roku. Co ciekawe, ostatni model marki został zaprezentowany w 2015 roku. Na początku firma zajmowała się produkcją skuterów, jednak pod koniec lat 60. XX wieku rozpoczęła również wytwarzanie mico samochodów.

Po co produkuje się tak małe samochody?

Powodów może być kilka. Po pierwsze, zapotrzebowanie na bardzo tanie auta. Jeśli na rynku jest kryzys. Ludzie szukają samochodów budżetowych, którymi będą mogli się przemieszczać bez fajerwerków. Po prostu, chcą być niezależni i mieć swoje własne auto, a nie mają zbyt dużego budżetu na taki wydatek.

Drugi powód, to znalezienie pewnej niszy. Na przykład, tego typu auta mogą być wykorzystywane tam, gdzie normalny samochód nie miał by racji bytu ze względu na swoje gabaryty. Jakie to miejsca? Na przykład fabryki, miasteczka przemysłowe, sortownie, magazyny lub inne tego typu miejsca.

Kto wystawia to auto?

Samochód został wystawiony przez Muzeum Pojazdów Zabytkowych Tamte lata. Przeglądając inne ich inne aukcje trzeba przyznać, że oferują naprawdę dużo ciekawych pojazdów. Jeżeli interesujecie się autami zabytkowymi i planujecie zakup ciekawego egzemplarza to koniecznie odwiedźcie profil zgierskiego muzeum na jednym z popularnych portali aukcyjnych. Okazy aut robią ogromne wrażenie. Wystawiono aż 87 samochodów. Kolekcja jest tak różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabrakło tu zarówno mirco samochodów jak i aut dostawczych. Link znajdziecie tutaj.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News