Najciekawsze muzea motoryzacyjne w Niemczech! Każdy fan samochodów powinien tam być! Ile kosztują bilety?

Najciekawsze muzea motoryzacyjne w Niemczech! Każdy fan samochodów powinien tam być! Ile kosztują bilety?

Muzeum BMW

Podaj dalej

Okres wakacyjny to dobry czas, aby pojechać do Niemiec i zwiedzić najciekawsze muzea motoryzacyjne. Do których z nich warto pojechać? Ile kosztują bilety? Jakie są dokładne adresy tych miejsc? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w tekście.

Najciekawsze muzea motoryzacyjne w Niemczech są w Bawarii

Jednym z najciekawszych miejsc, gdzie można zobaczyć samochody zarówno zabytkowe jak i sportowe jest muzeum BMW w Monachium. Tam zobaczycie między innymi najciekawsze generacje BMW M3. Jest tutaj też wiele samochodów klasycznych. Niektóre nawet sprzed kilku dekad. Nie mogło zabraknąć również spektakularnych prototypów oraz samochodów wyścigowych.

Gdzie dokładnie mieści się muzeum BMW? Adres tego wyjątkowego miejsca to: Am Olympiapark 2, 80809 Monachium, Niemcy. Koszt biletu to od 7 do 10 euro za osobę.

Muzeum Mercedesa
Fot. pixabay.com

Będąc w Bawarii, warto jeszcze odwiedzić prawdopodobnie jedno z największych muzeów motoryzacyjnych w Europie. Chodzi o muzeum Mercedesa. Znajduje się ono w Stuttgarcie. Dokładny adres tego miejsca to: Mercedesstraße 100, 70372 Stuttgart, Niemcy.

Tak dużej i spektakularnej kolekcji Mercedesów nie znajdziecie nigdzie indziej. Są tutaj zarówno flagowe limuzyny jak i sportowe wozy ze stajni AMG. Nie zabrakło też wielu bolidów i innych samochodów wyścigowych. Mercedes ma przecież bardzo długie tradycje w sportach motorowych. Jakby tego było mało, w muzeum można podziwiać również ciężarówki oraz autobusy tej marki. Nie trzeba być fanem Mercedesa, żeby zachwycić się tym miejscem. Cena biletu za jedną osobę to od 5 do 10 euro.

Co jeszcze warto zwiedzić?

Niedaleko muzeum Mercedesa – w tym samym mieście – znajduje się jeszcze muzeum Porsche. Nie jest co prawda tak duże jak obiekty, o których wspominaliśmy w pierwszej części tekstu. Jednak nie brakuje w nim najbardziej kultowych wozów tej marki. Każdy model jest magiczny i ma w sobie coś wyjątkowego. Co ciekawe, w muzeum Porsche jest również traktor tej marki. Nie zabrakło także klasyków, aut wyścigowych oraz prototypów.

Muzeum Porsche
Fot. pixabay.com

Dokładny adres Muzeum Porsche to Porscheplatz 1, 70435 Stuttgart, Niemcy. Cena biletu za jedną osobę to od 5 do 10 euro. Będąc w Bawarii koniecznie zobaczcie każde z tych miejsc. To w końcu czołowe światowe marki, które mają na swoim koncie wiele ciekawych modeli. Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet ci najbardziej wybredni.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News