Najbrutalniej brzmiące wydechy w samochodach z silnikiem 1.9 TDI! [WIDEO]

Najbrutalniej brzmiące wydechy w samochodach z silnikiem 1.9 TDI! [WIDEO]

Wydech w 19 TDI

Podaj dalej

Choć auta z silnikiem 1.9 TDI powoli odchodzą do lamusa, to nadal znajdą się fani tych jednostek, którzy będą gotowi je modyfikować. Jednak obecnie jest ich garstka w skali całej Europy. Jednak jeszcze dekadę temu było ich całkiem sporo.

Będziesz zdziwiony jak usłyszysz wydechy tych samochodów!

Sami byliśmy w szoku, że można tak agresywnie wystroić układ wydechowy w dieslu. Tym bardziej, że jest to 4-cylindrowa jednostka. Jeżeli byłby to silnik 6- czy 8-cylindrowy, wówczas byłoby to znacznie łatwiejsze. Jednak zrobienie agresywnie brzmiącego wydechu w takim dieslu nie jest łatwe. Tym bardziej szanujemy pomysłodawcę i wykonawcę takiego projektu.

VW
Fot. pixabay.com

Najbardziej imponujące brzmienie ma Volkswagen Passat B6. To na niego radzimy zwrócić szczególną uwagę oglądają to nagranie wideo. Brzmi zdecydowanie najlepiej spośród wszystkim prezentowanych modeli. Choć Audi A4 B8 również wypada w tym zestawieniu całkiem nieźle.

To już ostatnie tego typu projekty!

Czy tego chcemy czy nie, jednostki wysokoprężne powoli przechodzą do lamusa. Większość producentów zdążyło się z nich już wycofać. Najbardziej dzielnie na tym polu walczą Niemcy. Jednak i oni, prawdopodobnie wkrótce zrezygnują z oferowania jednostek wysokoprężnych. Motory zasilane benzyną też znikną z rynku, ale potrwa to znacznie dłużej niż w przypadku diesli. Choć jest pewna nadzieja na ocalenie tego typu jednostek. BMW pracuje nad taką technologią. Jak będzie wyglądało to w praktyce, to okaże się już wkrótce.

Fot. YouTube/Kanał: Race SX, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News