Najbardziej zwariowany Trabant na świecie! Ma silnik 1.8 Turbo z Audi i moc ponad 300 KM [WIDEO]

Najbardziej zwariowany Trabant na świecie! Ma silnik 1.8 Turbo z Audi i moc ponad 300 KM [WIDEO]

Trabant 18 Turbo quattro

Podaj dalej

Konstrukcja Trabanta nie należy do zbyt solidnych. Nic dziwnego, to samochód, który powstawał w NRD. Miał być tani i dostępny dla jak największej grupy społeczeństwa. Musiał więc być tani. Pasjonat z Polski postanowił go trochę podrasować.

Najbardziej zwariowany Trabant

Auto, które widzicie na filmie to Trabant z silnikiem 1.8 Turbo z Audi TT pierwszej generacji z turbosprężarką wyjętą z 2,5-litrowego silnika TFSI montowanego w Audi RS3 8V. Jednostka została podrasowana do 368 KM. Samochód ma na pokładzie też napęd 4×4 quattro. Auto jest obniżone. Ma też piękne skręcane koła marki BBS.

Trabant dysponuje jeszcze zmodyfikowanymi hamulcami. To bardzo dobra decyzja. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Samochód ma poszerzone nadkola oraz częściową klatkę bezpieczeństwa. W środku zmieniono też fotele na kubełkowe oraz obszyto skórą deskę rozdzielczą. Pojawiła się również kierownica marki Momo.

Zegary pochodzą z Audi TT pierwszej generacji. W Trabancie jest jeszcze zawieszenie pneumatyczne. Więcej informacji o aucie dowiecie się oglądając film na kanale Artura Owsianego. Polecamy, a właścicielowi gratulujemy świetnego projektu. Trabant wygląda naprawdę bojowo i został zrobiony z gustem. Obwy więcej takich samochodów!

Fot. Youtube/Artur Owsiany

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News