Najbardziej zwariowany sport z udziałem nietypowych pojazdów! Czegoś takiego nie widziałeś!

Najbardziej zwariowany sport z udziałem nietypowych pojazdów! Czegoś takiego nie widziałeś!

Wyścigi mydelniczek

Podaj dalej

Czegoś takiego jeszcze nie widziałeś. Wyścigi, a właściwie impreza, którą zobaczysz na nagraniu wideo to Red Bull Soapbox Race. Ta odbywa się w różnych miastach na całym świecie. W 2012 miały miejsce nawet w Polsce, a dokładniej w Warszawie.

O co w tym chodzi?

Przede wszystkim o dobrą zabawę, jednak w drugiej kolejności o jak najszybsze dojechanie do mety. Jakimi autami startują uczestnicy tej imprezy? Są to najdziwniejsze wehikuły skonstruowane przez nich. Oczywiście to tylko zabawa, ale oglądając nagranie wideo można jednoznacznie stwierdzić, że dość ryzykowna. Co prawda, uczestnicy wyścigu mają kaski. Niektórzy z nich nawet uzbroili się w ochraniacze. Jednak nie zawsze tego typu odzież jest w stanie w pełni ich ochronić. A wypadki zdarzają się tutaj bardzo często. Prawdopodobnie większość uczestników w końcu zalicza wywrotkę. Za to publiczność, dzięki temu dobrze się bawi.

Trzeba przyznać też, że pojazdy są dość oryginalne. Ich skonstruowanie na pewno wymagało mnóstwo czasu i wielu poświęceń. Niestety w trakcie wyścigu, praktycznie każda z maszyn się rozlatuje.

Red Bull organizuje też konkurs lotów

W tych zawodach, uczestnicy przygotowują wehikuły, których zadaniem jest przefrunięcie jak najdłuższego dystansu. Muszą rozpędzić zbudowane przez siebie samoloty z wielkiego podestu nad wodę. W tym przypadku również praktycznie każda z maszyn rozsypuje się podczas lądowania. Loty udają się z różnym skutkiem. Niektórym uczestnikom udaje się przelecieć całkiem długi dystans. Jednak zdecydowana większość z nich bardzo szybko wpada do wody. Tutaj liczy się przede wszystkim zabawa. To, kto wygra schodzi na dalszy plan. Dzięki temu, tego typu imprezy przebiegają w przyjemnej, rodzinnej atmosferze. Jest co prawda duch rywalizacji, ale bez zbędnego napinania się na wygraną.

Aby poczuć klimat tego typu imprez, warto obejrzeć podlinkowane przez nas nagrania wideo. Oglądając przedziwne maszyny widać, że wyobraźnia ludzka nie zna granic. W zawodach biorą udział zarówno autorskie wehikuły jak i karykatury pojazdów z różnych filmów czy bajek. Każdy z uczestników chce jak najbardziej się wyróżnić. Jest to nawet ważniejsze od wygranej w wyścigu. Nie liczy się zajęta lokata, ale to w jakim stylu bierze się udział w tej rywalizacji.

Fot. YouTube/Kanał: Red Bull

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News