Najbardziej zadbane BMW E39 w Polsce! Ma zaledwie 32 000 km przebiegu!

Najbardziej zadbane BMW E39 w Polsce! Ma zaledwie 32 000 km przebiegu!

BMW Serii 5 E39

Podaj dalej

Tak zadbane egzemplarze 19- czy 20-letnich Beemek nie zdarzają się często. Ale nie można powiedzieć też, że zupełnie ich nie ma. Są, ale po pierwsze, trzeba je znaleźć. Po drugie, zadbany egzemplarz będzie kosztował krocie.

Jaka to wersja BMW E39?

Wystawiony samochód to poliftingowy sedan w M pakiecie. Te dwie cechy sprawiają, że cena auta jest wyższa niż przeciętnego – nawet zadbanego – egzemplarza E39. Kolejną rzeczą, która podwyższa cenę tej sztuki jest silnik. Wersja 525i po modernizacji ma pod maską benzynową jednostkę 6-cylindrową o pojemności 2,5 l i mocy 192 KM.

Samochód nie ma co prawda tak sportowych osiągów jak topowe odmiany 540i i M5. Jednak gwarantuje w zupełności wystarczające osiągi, które dają masę frajdy z jazdy. Pierwsza setką pojawia się w tym przypadku po 8,9 s. Wystawiona Beemka ma automatyczną skrzynię biegów. W przypadku manualnej, czas od 0 do 100 km/h jest nieco lepszy i wynosi 8,1 s. Jego prędkość maksymalna to 232 km/h.

BMW E39
Fot. BMW

Co jeszcze wyróżnia tej egzemplarz BMW E39? Na pewno jedna z najbardziej poszukiwanych konfiguracji wnętrza. Fotele wykonany z alcantaty i aluminiowe listwy. Nie mogło zabraknąć też ekranu z nawigacją i systemem info-rozrywki. Oglądając zdjęcia od razu widać, że zarówno tapicerka, kierownica jak i inne elementy we wnętrzu wyglądają prawie jak nowe. Podobnie jest w przypadku karoserii, felg oraz lamp i reflektorów.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego egzemplarza BMW E39?

Nic dziwnego. Samochód ma przecież zaledwie 32 000 km. Wiele wskazuje na to, że jest to przebieg prawdziwy. Jak deklaruje sprzedający, oferowane BMW E39 pochodzi z rynku niemieckiego. Zwykle egzemplarze z najmniejszymi przebiegami pochodzą ze Szwajcarii lub z Japonii. Jednak takie auta spotykane są również we Francji, Szwecji, Włoszech czy w innych krajach.

BMW E39 Wnętrze
Fot. BMW

Oprócz poszukiwanego wyposażenia i symbolicznego przebiegu, wystawiony egzemplarza BMW E39 ma też wyjątkową cenę. To 99 990 zł. Czy taki samochód może być warty tak dużo pieniędzy? Jeżeli jego stan faktycznie odpowiada opisowi w ogłoszeniu i zdjęciom to jest. Te samochody będą coraz szybciej znikać z dróg na całym świecie. Zostaną tylko nieliczne, najbardziej zadbane egzemplarze. Większość niestety skończy na złomowisku. Link do aukcji znajdziecie klikając tutaj.

Fot. BMW

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News