Najbardziej unikatowy amerykański samochód jest do kupienia w Polsce!

Najbardziej unikatowy amerykański samochód jest do kupienia w Polsce!

Viper GTC

Podaj dalej

Na jednym z portali aukcyjnych w Polsce pojawiło się wyjątkowe auto z USA. To ostatnia generacja Dodge’a Vipera, a właściwie już tylko Vipera i to nie byle jaka. Jest to wyjątkowa odmiana GTC.

Czym różni się Viper GTC od ,,zwykłej’’ wersji tego auta?

Przede wszystkim ogromnym tylnym spojlerem i możliwością indywidualnej konfiguracji kolorystycznej samochodu. Auto ma ogromnym wolnossący silnik V10 o pojemności 8,4 l o mocy 649 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to potężne 814 Nm. Dzięki takim parametrom samochód rozpędza się do setki w 3,9 s. Jednak bardziej imponująca jest jego prędkość maksymalna, która wynosi aż 330 km/h. Co ciekawe, Viper ma tylko manualną 6-biegową skrzynię oraz napęd na tył. To dość wybuchowa mieszanka. Szczególnie w amerykańskim aucie. Niestety w wersji GTC nic pod tym względem nie zmieniono. Nikogo nie powinno to jednak dziwić, bo trudno podrasować silnik wolnossący.

Viper GTC
Fot. Dodge/Viper

Co ciekawego znajdziecie w tym egzemplarzu?

Zjawiskowe zielono-czarne malowanie karoserii. Ciekawie wygląda również splitter oraz dokładki aerodynamiczne zamocowane do przedniego zderzaka. Wystawiony egzemplarz ma przejechane zaledwie 138 km. Wychodzi na to, że to prawie nowe auto. Samochód został wyprodukowany w 2017 roku. Jak widać, przez ten czas więcej stał niż jeździł. Inżynierowie, którzy pracowali nad konstruowaniem tej odmiany zadbali o możliwość wyposażenia tego wozu w wiele ciekawych dodatków stylizacyjnych. W przeciwieństwie do mocno limitowanej odmiany ACR, samochód nie został też odchudzony. Zrezygnowano między innymi z wykładziny we wnętrzu, rozbudowanego zestawu audio, a także z automatycznego sterowania fotelami. Wszystko to, aby ,,zbić’’ jak najwięcej kilogramów.

Na ile wyceniono ten samochód?

Sprzedający wystawił go za niecały milion złotych, a dokładnie za 995 070 zł. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego konkretnego egzemplarza możecie kliknąć tutaj. Dzięki temu przeglądarka internetowa przeniesie was do aukcji, na której wystawiono tego wyjątkowego Vipera. To jeden z modeli idealnie nadających się na auto kolekcjonerskie. Samochody z silnikami V10 powoli są wycofywane z produkcji. Ostatnie z nich to między innymi Audi R8 oraz Lamborghini Huracan. Za kilka lat ceny samochodów z jednostkami V10 będą mocno wzrastać. Niestety ten sam los, prawdopodobnie, czeka silniki V8, V6 i tak naprawdę wszystkie motory benzynowe.

Fot. Dodge/Viper

Przeczytaj również