Najbardziej rozbiegane diesle. Zacierają się w mgnieniu oka i zadymiają całą okolice [WIDEO]

Najbardziej rozbiegane diesle. Zacierają się w mgnieniu oka i zadymiają całą okolice [WIDEO]

Podaj dalej

Najbardziej rozbiegane diesle. Zobacz jak rozkręcają się do najwyższych obrotów i zacierają. Nie ważne czy to silnik wysokoprężny w traktorze, koparce, autobusie czy w aucie osobowy. Problem ten może dotyczyć każdego diesla.

Najbardziej rozbiegane diesle

O zjawisku rozbiegania diesla pisaliśmy tutaj, nie ma co więc powtarzać tych samych informacji. Na filmie, który widzicie poniżej zobaczycie kompilację kilku jednostek wysokoprężnych, które wkręciły się na wysokie obroty bez jakiejkolwiek kontroli ich użytkowników. W tym przypadku nie pomoże nawet wyjęcie kluczyka ze stacyjki.

Rozbiegany diesel będzie cały czas i tak pracował i intensywnie dymił. Najlepsza metoda na zatrzymanie takiej jednostki to próba wbicia możliwie jak najwyższego biegu i puszczenia sprzęgła. To powinno zblokować silnik. Zatykanie układu dolotowego szmatą to dość ryzykowny pomysł. Może skończyć się poparzeniem. Należy uważać też na intensywny dym, który może zatruć osoby usiłujące uratować rozbiegany silnik przed zatarciem. Właściciele aut z automatem mogą tylko czekać i patrzeć ja zaciera się ich diesel.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News