Na czym oszczędzają producenci w nowych samochodach?

Na czym oszczędzają producenci w nowych samochodach?

deska rozdzielcza

Podaj dalej

Zastanawiacie się nad kupnem nowego auta? Niestety nie są to małe pieniądze. Nawet zakup nowej Dacii wymaga sporego zapasu gotówki. Jednak decydując się na wybór takiego samochodu, trzeba się liczyć z pewnymi mankamentami.

Na czym oszczędzają w nowych autach?

Między innymi na wykończeniu wnętrza. O ile w wielu autach jakość użytych materiałów deski rozdzielczej czy boczków drzwi znacznie się poprawiła. To problem jest za to ze skórzaną tapicerką. Jej jakość w wielu współczesnych samochodach pozostawia wiele do życzenia. Podobny problem jest ze spasowaniem elementów deski rozdzielczej. W zdecydowanej większości modeli aut marek premium znacząco się to pogorszyło.

Inżynier
Fot. pixabay.com

Co jeszcze jest gorszej jakość we współczesnych autach?

Użytkownicy nowych samochodów narzekają na zbyt cienki lakier. Jest to spowodowane tym, że ze względu na restrykcyjne międzynarodowe przepisy, współczesne lakieru muszą bazować na wodzie. Są bardziej ekologiczne, ale też i dużo delikatniejsze. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że producenci nakładają na auta mniej lakieru niż jeszcze dekadę temu.

Wydech
Fot. pixabay.com

Kolejny mankament nowych samochodów

Jeśli lubicie szybkie auta z głośnym układem wydechowym to również będziecie rozczarowani. Nawet najbardziej sportowe samochody mają w znaczącym stopniu stłumione wydechy. Między innymi przez obecność turbosprężarek oraz filtrów cząstek stałych. Te montowane są obecnie nawet w samochodach z silnikami benzynowymi.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News