Mocny sportowy diesel BMW w cenie nowej Dacii!

Mocny sportowy diesel BMW w cenie nowej Dacii!

BMW 335d E90 Silnik

Podaj dalej

Jeszcze kilka dekadę temu na tak mocnego diesla mogło pozwolić sobie niewiele osób. Dzisiaj takie auto może kupić prawie każdy, kogo stać na nową Dacię. O jaki model BMW chodzi? O 335d E90. To prawdziwy samochód sportowy z jednostką wysokoprężną.

Jakie osiągi oferuje BMW 335d E90?

BMW 335d E90 ma podwójnie doładowany silnik 3-litrowy z rodziny N57. To dość trwała jednostka. Jednak po 200 000 km radzimy prewencyjnie wymienić łańcuch rozrządu. Przed zakupem tego model warto też skontrolować w jakim stanie są wtryskiwacze. Jakie osiągi ma ten model BMW? Auto rozpędza się do setki w zaledwie 6 s. Jego prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h. Moc podwójnie doładowanego 6-cylindrowego silnika to 286 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to 580 Nm.

BMW 335d E91
Fot. BMW

Auto jest podatne na tuning. Niektórzy osiągają nawet około 400 KM i ponad 700 Nm. Podkręcając moc, trzeba oczywiście mieć na uwadze fakt, że wraz z podkręcaniem osiągów, znacząco wzrasta ryzyko awarii. Jednak w pewnym zakresie można pozwolić sobie na względnie bezpieczny tuning. Radzimy skonsultować to z tunerami, którzy specjalizują się w modyfikacjach BMW.

Ile kosztuje BMW 335d E90?

Za zadbaną sztukę trzeba zapłacić od ponad 40 000 zł nawet do niecałych 60 000 zł. Najdroższe i najbardziej zadbane kupicie w Szwajcarii lub w Niemczech. BMW 335d E90 to samochód, który będzie dawał dużo radości z jazdy. Jednak znalezienie zadbanego egzemplarza nie będzie łatwe. Radzimy bardzo dokładnie sprawdzić konkretne egzemplarze przed zakupem. W przypadku tego modelu zdecydowanie nie warto na tym oszczędzać.

BMW 335d E91 tył
Fot. BMW

Zakup zaniedbanej sztuki lub takiej, która z pozoru wydaje się być w dobrym stanie, szybko się zemści. Już po kilku miesiącach eksploatacji może okazać się, że wkład w naprawy wynosi równowartość samochodu. Z drugiej strony, musicie się też liczyć z tym, że wkład finansowy w takie auto może wynieść od kilku tysięcy do ponad 10 000 zł. Sam koszt wymiany dwóch kompletów niskoprofilowych opon to wydatek rzędu nawet 5 000 zł. Jeśli coś zawiedzie w silniku to z pewnością nie będą to tanie naprawy. Jednak decydując się na samochód o mocy prawie 300 KM, trzeba liczyć się z pewnymi kosztami eksploatacyjnymi. Warto mieć zapas pieniędzy na serwis po zakupie takiego auta.

Fot. BMW

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News