Młody kierowca Skody Superb wyjechał z podporządkowanej bez hamowania wprost w inne auto. Szok! [wideo]

Młody kierowca Skody Superb wyjechał z podporządkowanej bez hamowania wprost w inne auto. Szok! [wideo]

Młody kierowca nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w auto

Podaj dalej

Młody kierowca nie opanował Skody Superb i z impetem uderzył w nadjeżdżające auto. Czy to była jego wina? Inny kierowca zaraz po incydencie wyszedł z samochodu i zaczął dyskusję. Trudno jednak jednoznacznie ocenić czy zawinił. Dlaczego? Z kilku prostych powodów.

Czy młody kierowca zawinił?

Z punktu widzenia prawa pewnie otrzymałby mandat, ze względu na fakt, że to on uderzył w inne auto. Z drugiej strony na drodze, którą jechał mógł być lód. Właśnie przez to kierowca nie wyhamował. Oczywiście mógł jechać wolniej i na pewno będzie to dla niego nauczka na przyszłość. Nie zawsze jest jednak łatwo taką sytuację przewidzieć, ale zimą trzeba zachować szczególną ostrożność.

Jak ratować się w krytycznych sytuacjach zimą? Kiedy już suniecie ze średnią prędkością na drugi samochód, warto ,,przytulić się” na przykład do krawężnika lub bariery (kiedy samochód już zacznie nieco zwalniać). Radzimy jednak wykupić nawet krótki kurs za 100-150 zł na torach doskonalenia technik jazdy – są w całej Polsce, a instruktor pomoże wam nabrać wprawy wychodzenia z takich sytuacji. Naprawdę warto!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News