Młody chłopak śpi na tylnej kanapie Tesli, która sama jedzie autostradą! Głupota, nieodpowiedzialność, jak to nazwać? [wideo]

Młody chłopak śpi na tylnej kanapie Tesli, która sama jedzie autostradą! Głupota, nieodpowiedzialność, jak to nazwać? [wideo]

Spał na tylnym fotelu a Tesla sama jechała

Podaj dalej

O autopilocie w autach marki Tesla słyszał chyba każdy, kto choć trochę interesuje się nowymi technologiami, a nawet laicy. Od czasu do czasu do Internetu wyciekają filmy z incydentami lub innym dziwnym zachowanie tego urządzenia w autach amerykańskiej marki. W jednych modelach autopilot ratuje życie w innych nie reaguje i samochód wpada w bariery.

Czy warto w pełni ufać autopilotowi w samochodach marki Tesla?

Naszym zdaniem nie. Oczywiście Tesla mocno dopracowuje system, a i tak jest on już bardzo dobry. Niestety ma pewne niedoskonałości i póki co lepiej kontrolować auto samemu lub przynajmniej siedzieć przed kierownicą, gdy autopilot jest włączony i w razie potrzeby skorygować tor jazdy. Na filmie widać, że na fotelu pasażera siedzi kobieta, jednak naszym zdaniem to i tak zbyt duże ryzyko.

Czy autopilot marki Tesla w pełni zastąpi w przyszłości kierowcę? Prawdopodobnie tak, jednak trudno ocenić kiedy dokładnie się to wydarzy. Miejmy nadzieję, że pozostanie jednak możliwość prowadzenia samochodu. W teorii maszyny mylą się rzadziej niż ludzie, ale czy my w to wierzymy?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News