Mercedes W124 z symbolicznym przebiegiem 7600 km jest do kupienia w Polsce za 109 000 zł!

Mercedes W124 z symbolicznym przebiegiem 7600 km jest do kupienia w Polsce za 109 000 zł!

Mercedes W124

Podaj dalej

Na jednym z portali aukcyjnych w Polsce pojawił się dość ciekawy egzemplarz Mercedesa E 200 W124. Samochód ma co prawda tylko 2-litrowy silnik benzynowy. Jednak jego przebieg to zaledwie 7600 km. Czy jest prawdziwy? Wiele wskazuje na to, że tak.

Ile kosztuje ten egzemplarz i jakie ma wyposażenie?

Samochód został wystawiony dokładnie za 109 000 zł. Link do aukcji znajdziecie klikając tutaj. Auto zostało sprowadzone z Włoch i jest po wszystkich opłatach. Przynajmniej tak zapewnia sprzedający. Wyposażenie Mercedesa jak na dzisiejsze standardy jest raczej skromne. Jednak w latach 90. wiele elementów nie było tak oczywistych jak teraz. Pojazd ma na pokładzie między innymi centralny zamek, system zapobiegający blokowaniu się kół w trakcie hamowania ABS, poduszki powietrzne, a także skórzaną tapicerkę.

Z elementów wyposażenia, które w tamtym okresie nie były powszechne, warto wspomnieć jeszcze o automatycznej klimatyzacji oraz elektrycznych przednich szybach. Te z tyłu otwierane są przy pomocy korby. Samochód ma też alarm. W latach 90. była to dość przydatna rzecz. Tym bardziej, że Mercedesy W124 wówczas często kradziono.

Na pochwałę zasługuje świetny stan oferowanego egzemplarza. Fotele wyglądają jak nowe. W rewelacyjnej kondycji są też drewniane wstawki na desce rozdzielczej i boczkach drzwi. Zwykle, w większości egzemplarzy są już popękane. Bardzo dobry stan auta odzwierciedla również koło kierownicy. Widać na nim karbowanie, które z czasem się wyciera. Sprzedający do samochodu dodaje komplet kluczyków, instrukcji i dokumentów. Nowy właściciel będzie mógł poczuć się jakby odebrał samochód z salonu. To musi być ciekawe przeżycie, kupić Mercedesa W124 w tak doskonałym stanie.

Mercedes logo
Fot. pixabay.com

Trochę na temat technologii

Auto ma pod maską 4-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 136 KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki to 210 Nm. Samochód do setki rozpędza się w 10,6 s. To całkiem przyzwoity wynik jak na limuzynę segmentu E z tak skromnym motorem. Jego prędkość maksymalna to 210 km/h. Oczywiście nie są to osiągi tak dobre jak w przypadku jednostek 6-cylindrowych czy silników V8. Jednak Mercedes W124 z mocniejszym motorem i tak symbolicznym przebiegiem mógłby kosztować nawet 2 lub 3 razy więcej.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News