Maybach 62 jest do kupienia w Polsce! Kosztuje krocie a jego wartość będzie już tylko rosła!

Maybach 62 jest do kupienia w Polsce! Kosztuje krocie a jego wartość będzie już tylko rosła!

Maybach 62 Wnętrz

Podaj dalej

Obecnie logo Maybacha widnieje na topowych, najbardziej luksusowych wersjach Mercedesów. Jednak 2 dekady temu, podjęto próbę wskrzeszenia tej ekskluzywnej niemieckiej marki. Na jednym z portali aukcyjnych w Polsce znaleźliśmy jeden z ciekawszych egzemplarzy Maybacha. To model 62, który został wyprodukowany w 2006 roku.

Dane techniczne Maybacha 62

Nazwa odpowiada długości auta. Samochód ma około 62 cm. To jeden z najdłuższych modeli oferowanych w tamtym okresie, a dokładnie w latach 2002-2012. Model ten ma pod maską jednostkę V12 M 285 z Mercedesa o pojemności 5,5 l. Moc silnika to dokładnie 550 KM. Jego maksymalny moment jest jeszcze bardziej imponujący i wynosi aż 900 Nm. Dzięki temu, ta 6-metrowa limuzyna osiąga pierwszą setkę w zaledwie 5,4 s. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, że samochód waży prawie 3 tony. Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Maybach 62
Fot. Maybach

Ile samochód kosztował jako nowy i ile jest wart teraz?

Jako nowy Maybach 62 był oferowany za około 444 000 euro. Według kursu z dnia 9 października 2021 roku, taki samochód byłby warto obecnie niewiele ponad 2 040 000 złotych. Sprzedający wystawił go za niewiele ponad 1 414 000 zł. Link do aukcji. Wystawiony egzemplarz wyprodukowano w 2006 roku. Od tego czasu samochód przejechał naprawdę niewiele, bo zaledwie 100 000 km. Jak zapewnia właściciel, auto jest w perfekcyjnym stanie i idealnie nadaje się dla kolekcjonera. Wystawiony egzemplarz pochodzi z rynku japońskiego.

Jakie są najciekawsze elementy wyposażenia w tym aucie?

Przede wszystkim trzeba wspomnieć o ogromnym zakresie regulacji tylnych foteli. Tak wygodnej pozycji do niedawna nie znaleźlibyście w żadnym innym samochodzie. Do niedawna, bo obecnie na rynku dostępne są wydłużone wersje Mercedesa Klasy S z logiem Maybacha. One również oferują podobny poziom luksusu. Sprzedawany model 62 został wyposażony również w lodówkę do chłodzenia szampana. Jest tu też ręcznie szyta, skórzana tapicerka oraz elementy dekoracyjne wykonane z wysokiej jakości drewna. Auto ma na pokładzie też automatyczne domykanie drzwi. W oparciach przednich foteli zamontowano monitory, dzięki temu osoby siedzące na tylnej kanapie mogą oglądać telewizję. Na początku lat 2000 był to imponujący gadżet. W dzisiejszych czasach wiele osób zapytałoby czy można korzystać na tych ekranach z Internetu. Niestety nie, ale nie o to chodzi w tym aucie.

Fot. Maybach

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News