Masz w aucie takie opony? Szybko je wymień! Może grozić ci śmiertelne niebezpieczeństwo!

Masz w aucie takie opony? Szybko je wymień! Może grozić ci śmiertelne niebezpieczeństwo!

Opona

Podaj dalej

Niestety większość osób nie przywiązuje większej wagi do opon, które mają w swoim aucie. Całkiem spora grupa właścicieli pojazdów kupuje ogumienie używane. Gumy wyjęte z samochodu po wypadku mogą mieć uszkodzoną wewnętrzną strukturę i wybuchnąć w najmniej spodziewanym momencie. To jednak nie wszystko. Jakie wady klasyfikują opony do natychmiastowej wymiany?

Masz w aucie takie opony? Szybko je wymień!

Oczywiście w teorii nie każde używane opony zakupione w Internecie czy od wulkanizatora są złe. Jednak zdecydowanie lepiej jest kupić nowe niż narażać się na rozerwanie gum w trakcie jazdy. Pęknięta opona to duże ryzyko wpadnięcia w poślizg i poważnego wypadku. Niestety wewnętrznej struktury ogumienia nie da się sprawdzić na oko. Możecie jednak skontrolować zewnętrzną część gumy.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jakie opony należy jak najszybciej wyrzucić? Na pewno takie, które mają już więcej niż 5 lat. W nich guma jest już na tyle wyeksploatowana, że również może w każdej chwili dość do wybuchu. Stare opony znacznie podnoszą też ryzyko wpadnięcia w poślizg. Nie są już tak sztywne i nie odprowadzają tak dobrze wody jak nowe ogumienie. Kolejna kwestia to uszkodzenie ścianki bocznej. Wszelkie pęknięcia to dyskwalifikacja.

Wymiana opon
Fot. pixabay.com

Odradzamy też dalsze użytkowanie opon z bieżnikiem poniżej 4 mm. Na takim ogumieniu bardzo łatwo można wpaść w poślizg i rozbić samochód. Śmiertelnym niebezpieczeństwem są również opony, w których sparciała guma, albo doszło do oderwania się dużych kawałków bieżnika. Gumy z tak zwanym wybuleniem także nie nadają się do bezpiecznego użytkowania. Takiego defektu nie da się naprawić Pozostaje tylko wyrzucić taką oponę. Oczywiście zgodnie z zasadami segregacji odpadów.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News