Masz takiego Mercedesa? Możesz zapłacić za naprawę klimatyzacji prawie 30 000 zł, ostrzega youtuber!

Masz takiego Mercedesa? Możesz zapłacić za naprawę klimatyzacji prawie 30 000 zł, ostrzega youtuber!

Mercedes S Coupe Wnętrze

Podaj dalej

Jeden z lifestylowych youtuberów nagrywających filmy o sportowych samochodach, postanowił ujawnić ile będzie kosztował go serwis klimatyzacji w 2-letnim Mercedesie. Po podliczeniu cen usługi oraz części okazało się, że koszty dobijają do 27 000 zł. To jednak nie wszystko.

Ile to dokładnie kosztuje i dlaczego tak drogo?

Youtuber twierdzi, że na szczęście ma sprężarkę klimatyzacji do układu. Gdyby trzeba było kupić też ten element. Do 27 000 zł, musiałby dopłacić jeszcze około 14 000 zł. Skąd wynikają takie ceny? Z faktu, że w Mercedesie Klasy S, którym jeździ Mike zastosowano nieco inny układ klimatyzacji. Niemcy stwierdzili, że zamiast decydować się na zastosowanie łatwopalnego czynnika R1234yf, lepiej zastosować dwutlenek węgla.

Niestety, jako, że to rozwiązanie zostało zastosowane w niewielkiej ilości aut, zdecydowana większość serwisów zajmujących się obsługą klimatyzacji nie ma do niego odpowiedniego sprzętu. W rezultacie, samochód z układem napełnionym dwutlenkiem węgla da się serwisować jedynie w ASO. Jest jeszcze inna metoda, dzięki której można znacznie obniżyć koszt naprawy takiej klimatyzacji. Trzeba przerobić ją tak, by była nabijana starego typu czynnikiem.

To nie jedyna usterka tego Mercedesa

Youtuber w nagraniu narzeka na słabą jakość wykończenia wnętrza. Niestety to typowy problem wszystkich modeli tej marki z tamtego okresu. Problemem są nie tyle elementy wnętrza, co samo ich spasowanie. Wiele części trzeszczy już przy symbolicznych przebiegach. Mike zwrócił uwagę również na zacinający się przycisk. Jednak wspomniał o tym, że mógł on zostać zalany chemią, podczas czyszczenia kokpitu auta. Jak widać, trzeba bardzo uważać podczas mycia wnętrza samochodu. Tym bardziej, że zakup całego elementu z takim przyciskiem to wydatek około 5000 zł. Na szczęście, mechanik youtubera naprawił to dużo taniej.

Mercedes S Coupe
Fot. pixabay.com

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat napraw Mercedesa Klasy S w wersji Coupe tego youtubera, to oglądajcie jego kanał. Wkrótce, za pewne, pojawią się kolejne filmy dotyczące tego samochodu. Co ciekawe, auto ma podobno przejechane zaledwie około 50 000 km i zostało wyprodukowane zaledwie 2 lata temu. Mimo wymienionych mankamentów z pewnością jest to ciekawy samochód.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News