Masz samochód z LPG? Zobacz co może grozić ci podczas wypadku w takim aucie! [wideo]

Masz samochód z LPG? Zobacz co może grozić ci podczas wypadku w takim aucie! [wideo]

Crash testy aut z instalacją LPG

Podaj dalej

Samochód i instalacja LPG. Zobacz jak zachowuje się w trakcie wypadku auto zasilane gazem. Zanim zobaczycie crash test z udziałem takiego pojazdu warto, żebyście dowiedzieli się co nie co na temat zabezpieczeń instalacji LPG przed negatywnymi skutkami wypadku.

Jak jest zabezpieczona instalacja LPG?

Zacznijmy od zbiornika w instalacji LPG. Ten element jest wykonany z blachy o grubości od 2,5 do 4 mm. To najbardziej wytrzymały element w aucie. Nawet pożar nie jest w stanie go uszkodzić. Zbiornik w testach dzielnie opierał się też strzelaniu. Kolejną ważną kwestią zapewniającą wysoki poziom bezpieczeństwa instalacji LPG są zawory. Te są zamykane już po czasie 0,3 s, od kiedy czujnik ciśnienia wykryje jego spadek lub nieszczelność układu.

Trzeba też wspomnieć o samych przewodach w instalacji LPG, które są ponadprzeciętnie wytrzymałe. Wszystko jest tak zabezpieczone, że nawet jeśli w trakcie kolizji dojdzie do ulotnienia się gazu to będzie to na tyle mała ilość, że gaz nawet nie wybuchnie. Nie mówiąc już o innych poważniejszych szkodach.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News