Masz korozję na swoim aucie? Zobacz jak twój samochód zachowa się w trakcie wypadku! Czy da się w nim przeżyć? [wideo]

Masz korozję na swoim aucie? Zobacz jak twój samochód zachowa się w trakcie wypadku! Czy da się w nim przeżyć? [wideo]

Podaj dalej

Redaktorzy tygodnika ,,Auto Świat” przeprowadzili test zderzeniowy dwóch samochodów. Jeden z nich miał karoserię w bardzo dobrym stanie. Nie było na niej śladów korozji. Z kolei drugie auto miało kompletnie zardzewiały próg oraz dziury w podłodze.

Jak korozja wpłynęła na sztywność karoserii?

Samochód z korozją ustawiono w poprzek drogi, a ten ze ,,zdrową” budą wzdłuż. Niezardzewiały Ford Escort uderzył w bok tego skorodowanego. Efekt? Jeśli po stronie uderzenia siedzieliby pasażerowie, to na pewno nie wyszli by z tego wypadku bez szwanku. Korozja spowodowała, że próg i drzwi wyraźnie przesunęły się do środka.

Pasażerowie siedzący po stronie uderzenia na pewno doznaliby poważnych obrażeń. Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać nawet, że w ogóle nie wyszliby z tego wypadku żywi. Właśnie dlatego apelujemy. Jeżeli macie samochód, w którym korozja opanowała już progi, podłogę lub konstrukcję nośną auta to albo go naprawcie, albo zezłomujcie. Nie warto narażać siebie i innych na utratę życia. W obecnych czasach już za kilka tysięcy złotych można kupić samochód bez korozji.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News