Masz diesla i chcesz zaoszczędzić? Teraz możesz przerobić go na gaz!

Masz diesla i chcesz zaoszczędzić? Teraz możesz przerobić go na gaz!

TDI

Podaj dalej

Możliwość przerobienia diesla na gaz to nie jest żadna nowość. Niektóre firmy, szczególnie transportowe, decydują się na takie rozwiązanie. To potężne oszczędności. Zwłaszcza w obecnych czasach.

Ile można na tym zaoszczędzić?

Jak przekonują eksperci zajmujący się montażem takich instalacji, nawet 30%. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że pokonując duże dystanse, przy obecnych cenach paliwa, można miesięcznie wydawać na olej napędowy kilka tysięcy złotych. Warto więc rozważyć zakup i montaż takiej instalacji w dieslu, szczególnie w autach dostawczych, ale i osobówkach, które ,,wykręcają’’ duże przebiegi.

diesel benzyna lpg ceny paliw akcyza 20 grudnia
fot. pixabay

Trzeba jednak pamiętać o tym, że instalacja LPG w aucie z silnikiem wysokoprężnym działa na podobnej zasadzie co w motorze benzynowym z wtryskiem bezpośrednim. Oprócz zużycia gazu, musi cyklicznie dotryskiwać olej napędowy. Mimo to, i tak się to opłaca.

Na jednym nie można jednak oszczędzać w przypadku LPG

O co dokładnie chodzi? Oczywiście o samą instalację. Ta powinna być zamontowana przez profesjonalny warsztat. Radzimy decydować się wyłącznie na markowe komponenty sprawdzonych producentów. Tania instalacja LPG szybko się zemści. Zamiast oszczędności, trzeba będzie wydawać na jej serwisowanie. Podstawą jest też regularna wymiana filtrów gazu, najlepiej co 10 000 km.

Fot. pixabay.com

To idealny diesel na obecne czasy! Mało pali, więc nie ma co się obawiać drogiego paliwa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News