Masz BMW z silnikiem Diesla? Uważaj twoje auto może samo się zapalić. Co zrobić, aby temu zapobiec?

Masz BMW z silnikiem Diesla? Uważaj twoje auto może samo się zapalić. Co zrobić, aby temu zapobiec?

Płonące BMW z dieslem

Podaj dalej

O spektakularnych pożarach samochodów marki BMW z silnikiem Diesla wiadomo już od około dwóch lata. Jednak warto przypomnieć ten temat osobom nieświadomym, które niedawno kupiły takie auto, a o tym nie słyszały.

Których aut dotyczy problem i co jest źródłem pożarów w dieslach BMW?

Co do tego, których egzemplarzy dotyczy problem w Internecie jest wiele sprzecznych informacji. Najbardziej prawdopodobne wydają się te, że pożar może pojawić się we wszystkich modelach z 2-litrowym dieslem wyprodukowanych od kwietnia 2015 do września 2016 roku. Problem dotyczy też wszystkich aut BMW z wysokoprężnym silnikiem 3-litrowym, które opuściły fabrykę między lipcem 2012 roku a czerwcem 2015 roku. Lepiej jednak zadzwońcie do ASO i podajcie VIN, a tam otrzymać najbardziej wiarygodne informacje.

Oczywiście dzwoniąc do ASO należy zapytać czy nasze auto podlega akcji serwisowej na wadliwą chłodniczkę EGR. Przy okazji możecie dopytać czy na wasz egzemplarz przewidziana jest jeszcze jakaś inna akcja serwisowa. Wymiana tego elementu na własną rękę to wydatek ponad 3000 zł. ASO zrobi to za darmo w ramach akcji przywoławczej, dlatego warto z niej skorzystać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News