Marzysz o Porsche, ale ceny większości modeli przyprawiają Cię o zawrót głowy? Oto Porsche na każdą kieszeń!

Marzysz o Porsche, ale ceny większości modeli przyprawiają Cię o zawrót głowy? Oto Porsche na każdą kieszeń!

Logo Porsche

Podaj dalej

Do niedawna za stosunkowo rozsądne pieniądze można było kupić Porsche 924 czy pierwszą generację Boxstera. Niestety obecnie ceny ,,poszybowały’’ w górę. Model 911 niestety zawsze trzymał swoją wartość. Jest jednak model tej niemieckiej marki, który można kupić za bardzo rozsądne pieniądze.

O jakim aucie mowa?

Oczywiście o pierwszej generacji SUV-a Cayenne. Oczywiście, samochód ten nie zagwarantuje doznań na poziomie 911 czy Boxstera. Jednak nie ulega wątpliwości, że to auto ze sportowym charakterem. Nawet jeśli wybierzecie silnik Diesla, może dać sporo frajdy z jazdy.

Fot. Porsche

Caynne jest też bardzo praktyczne. Bez problemu zabierzecie na jego pokład całą rodzinę, a nawet bagaże na wakacyjny wyjazd. Takiej przestronności nie zapewni Wam żadna generacja 911, Boxstera czy Caymana. Cayenne to też dobry kompromis pomiędzy rodzinnym SUV-em, a autem sportowym.

Ile trzeba przeznaczyć na takie Cayenne?

Najtańsze egzemplarze tego modelu można kupić już za niecałe 20 tysięcy złotych. Niestety zwykle wymagają zainwestowania kolejnych 20 tysięcy złotych, aby doprowadzić je do stanu używalności. Ceny najdroższych poliftów dobijają do 150 000 złotych. Dysponując budżetem 35-40 tysięcy złotych, można już znaleźć stosunkowo zadbany egzemplarz. Oczywiście w przypadku tego typu aut zawsze warto mieć rezerwowe 10 tysięcy złotych na ,,drobne’’ wydatki. W wersjach benzynowych, aby obniżyć koszty eksploatacji można zamontować również gaz.

Fot. pixabay.com, Porsche

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News