Mały Fiat z silnikiem Diesla? Niemożliwe? A jednak!

Mały Fiat z silnikiem Diesla? Niemożliwe? A jednak!

Mały Fiat z silnikiem Diesla? Niemożliwe? A jednak!

Podaj dalej

Znany pasjonat Maluchów, Damian Kurcz, opublikował na swoim kanale dość nietypowy film. Postanowił wymienić silnik w Małym Fiacie. Jednostkę benzynową z gaźnikiem, zastąpił silnikiem wysokoprężnym Kubota.

Nie wszystko poszło jednak po jego myśli

Niestety, dość szybko okazało się, że silnik nie pasuje. Mamy jednak nadzieję, że ta operacja w końcu się uda. To z pewnością jeden z ciekawszych projektów na bazie Malucha w Polsce. Swego czasu, na naszym kraju było bardzo dużo różnego typu Małych Fiatów. Fani montowali do nich przeróżne silniki, nawet z motocykli.

SWAP na jednostkę Diesla nie był jednak popularnym pomysłem. Zdecydowana większość osób, które modyfikowały swoje Maluchy, myślała raczej o większej mocy. To był główny cel wymiany silnika w tych autach.

Wymiana silnika to nie wszystko

Jak widać na załączonym filmie, z Małego Fiata wyjęto wszystkie elementy wnętrza. Wymieniono też zużyte części na nowe. Samochód wygląda teraz jak nowy. Oczywiście wszystkie podzespoły nie zostały jeszcze zamontowane. Jednak jak zapewnia kolekcjoner, auto będzie można obejrzeć już we wrześniu tego roku. Jeśli chcecie być na bieżąco, powinniście śledzić social media Damiana.

Fot. Fiat

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News