Maluch z przebiegiem 815 km został wystawiony na aukcji za niecałe 44 000 zł! Wygląda jak nowy!

Maluch z przebiegiem 815 km został wystawiony na aukcji za niecałe 44 000 zł! Wygląda jak nowy!

Maluch

Podaj dalej

Ci, którzy musieli jeździć nim na co dzień nie lubią go, choć wspominają z sentymentem. Jednak jest spora grupa entuzjastów tego typu samochodów. Powstaje tylko pytanie czy są oni w stanie dać niecałe 44 000 zł na takie auto.

Z czego wynika tak wysoka cena tego egzemplarza?

Na pewno z rewelacyjnej kondycji. Przynajmniej tak sugerują zdjęcia i informacje zawarte w opisie aukcji. Samochód ma przejechane podobno zaledwie 815 km. Jak wynika z opisu, auto kupiła kobieta w 1987 roku i potraktowała ten pojazd jak lokatę. Zanim jednak zdecydujecie się na dowolnego klasyka, warto dokładnie go sprawdzić. Na rynku co jakiś czas pojawiają się egzemplarze z cofanym przebiegiem. Sprzedający zapewniają, że auto jest prawie jak nowe. Tym czasem wiele z takich sztuk zostało gruntownie wyremontowanych.

fiat_126p
Fot. Fiat

Jak jest w tym przypadku? Mamy nadzieję, że jest to samochód z oryginalnym przebiegiem w rewelacyjnym stanie. Świadczą o tym dokumenty oraz bardzo dobra kondycja tego Malucha w każdym, nawet najmniejszym, zakamarku. Wszystko wydaje się jak najbardziej w porządku. Jednak mimo radzimy dokładnie skontrolować ten egzemplarz przed zakupem. Nigdy nie kupujcie żadnego auta bez sprawdzenia u mechanika.

Wyposażenie auta, czy ten samochód cokolwiek oferuje?

Oczywiście. Ma kierownice, parę drzwi, fotele, a nawet wycieraczki i popielniczkę. To chyba wszystko co można powiedzieć na temat wyposażenia tego modelu. Zapomnijcie o klimatyzacji, centralnym zamku czy nawet systemie ABS. Tego tutaj nie znajdziecie. Tak samo próżno szukać w tym samochodzie obrotomierza oraz bocznego lusterka od strony pasażera.

Trudno się jednak dziwić, ten samochód pojawił się na rynku na początku lat 70. Miał zmotoryzować Polskę. W praktyce jednak na takie auto mogła pozwolić sobie zaledwie garstka obywateli. Ludzie czekali na swoje egzemplarze latami, podobnie zresztą jak na mieszkania. Jeśli komuś udało się takie auto zdobyć, był naprawdę szczęściarzem. Mimo to, że Fiat 126p to ewidentnie samochód budżetowy i ciężko tutaj szukać jakiejkolwiek wygody. Polacy w czasach PRL nie mieli jednak innego wyjścia. Dostępność aut była wtedy bardzo słaba. Na Poloneza czy dużego Fiata mogli pozwolić sobie tylko ludzie z wpływami. Takie były wtedy realia.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News