Luksusowa limuzyna za około 5000 złotych! Czy to ma sens?

Luksusowa limuzyna za około 5000 złotych! Czy to ma sens?

Mercedes logo

Podaj dalej

Brytyjscy dziennikarze z programu carwow postanowili zakupić 3 limuzyny za 1000 funtów, czyli w przybliżeniu za około 5500 złotych (licząc po obecnym kursie). Jak wyglądają? Co to za auta? Czy warto wybrać takie samochody?

Co to za auta? Czy warto je kupić?

Jak widać na załączonej miniaturze to: BMW Serii 7 E65, Lexus LS 2. generacji oraz Mercedes Klasy S W220. Czy warto kupić egzemplarze za tak niewielkie pieniądze? Naszym zdaniem zdecydowanie nie. Najtańsze sztuki zwykle wymagają ogromnych nakładów finansowych. Aby doprowadzić je do stanu ,,używalności’’, trzeba przeznaczyć na naprawy ich kilkukrotną wartość.

Niestety, nawet po ,,wpakowaniu’’ w naprawę takich limuzyn tak dużych pieniędzy, nadal nie ma żadnej gwarancji, że wszystko będzie działać jak dawniej. Te samochody mają już swoje lata, a najtańsze egzemplarze są już mocno ,,wymęczone’’. Lata zaniedbań zrobiły swoje i ciężko przywrócić je do dawnego stanu.

BMW logo marki
fot. pixabay

Nie warto jednak ich przekreślać

Jeśli marzycie o limuzynie z podobnych lat, to powinniście poszukać auta z najwyższej półki cenowe. Takie egzemplarze zwykle są w świetnym stanie, mają małe przebiegi i choć będą wymagać pewnych nakładów finansowych to odwdzięczą się później względnie niezawodną eksploatacją. Pod warunkiem, że będziemy ich używać jako aut weekendowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News