Lamborghini Huracan o mocy ponad 1000 KM kontra około 300-konny motocykl! Co będzie szybsze? [WIDEO]

Lamborghini Huracan o mocy ponad 1000 KM kontra około 300-konny motocykl! Co będzie szybsze? [WIDEO]

Lamborghini Huracan o mocy ponad 1000 KM kontra około 300-konny motocykl! Co będzie szybsze? [WIDEO]

Podaj dalej

Mat Watson wraz z ekipą programu carwow wpadli na kolejny genialny pomysł. Tym razem postanowili przetestować Lamborghini Huracan i sprawdzić czy poradzi sobie z mocnym motocyklem. Nie było to jednak ,,zwykłe’’ auto seryjne. Samochód został poddany modernizacji.

Ważne fakty na temat Lamborghini Huracan

Lamborghini Huracan ma standardowo silnik V10 o pojemności 5,2 l i mocy od 580 do 600 KM. W zależności od wersji. Najwolniejsza odmiana – jeżeli w ogóle można tak powiedzieć – osiąga pierwszą setkę w 3,6 s. Najszybsza robi to w 2,9 s. Prędkość maksymalna również zależy od konkretnej odmiany auta i wynosi od 310 do 325 km/h. Egzemplarz, który widzicie na wideo został dodatkowo podkręcony.

Lamborghini Huracan
Fot. pixabay.com

Jego potężny silnik V10 ,,uzbrojono’’ w dwie potężne turbosprężarki. Dzięki czemu, jednostka generuje teraz 1000 HP, czyli około 1085 KM. Jej maksymalny moment obrotowy również jest imponujący. To 1000 Nm. Niestety nie wiemy w jakim czasie samochód rozpędza się do setki, ani jaka jest jego prędkość maksymalna. Możemy tylko przypuszczać, że prawdopodobnie auto osiąga prędkość 100 km/h w niewiele ponad 2 sekundy.

Co warto wiedzieć na temat motocykla?

Jednoślad, którego widzicie na filmie to Kawasaki H2R. Moc tej torowej maszyny to od 310 do 326 KM. Silnik generuje maksymalny moment obrotowy na poziomie 165 Nm. Jego pojemności to 1,0 l. Jednostka dysponuje 4 cylindrami oraz sprężarką doładowującą. Motocykl ma 6-biegową skrzynię pierścieniową i mokre wielotarczowe sprzęgło. Jego waga to zaledwie 216 kg. To wszystko co wiemy na temat osiągów tej maszyny.

Motocykl czy samochód?

Ciężko obstawiać, który z pojazdów okaże się szybszy. Motocykl ma co prawda aż o około 700 KM mniej. Jednak jest też dużo lżejszy. Huracan w zależności od wersji waży od 1339 do 1542 kg. Nie wiemy jednak jak zmieniła się masa auta po dołożeniu dwóch turbosprężarek i innych tuningowych komponentów. Naszym zdaniem obydwie maszyny miały w tym pojedynku dość równie szanse. Która z nich okazała się szybsza? Tego nie zdradzimy. Warto obejrzeć film i samemu się o tym przekonać. Możemy za to wspomnieć, że jedna z nich okazała się szybsza do drugiej o zaledwie 0,5 s na odcinku ¼ mili. Co prawda nie jest to duża różnica, jednak jak widać jedna z maszyn okazała się szybsza.

Fot. Yotube/Kanał: carwow, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News