Kupujesz samochód poleasingowy z Polski lub Niemiec? Uważaj na kręcone przebiegi! Nowy trend!

Kupujesz samochód poleasingowy z Polski lub Niemiec? Uważaj na kręcone przebiegi! Nowy trend!

Podaj dalej

Z różnych źródeł dochodzą do nas głosy, że klienci film leasingowych coraz częściej cofają przebiegi. Po co to robią? Ze względu na cięcie kosztów. O co dokładnie chodzi i jak ludzie na tym oszczędzają.

Kupujesz samochód poleasingowy? Uważaj!

Słyszeliśmy już o handlarzach, którzy cofają przebiegi w autach sprowadzanych z Niemiec jeszcze przed wjazdem do Polski. Z tym procederem bardzo trudno się walczy i ciężko go udowodnić. Jednak obecnie zarówno na polskim jak i niemieckim rynku pojawił się zupełnie nowy trend.

Kliencie najmów długoterminowych i leasingów regularnie cofają przebiegi w swoich autach. Robią to po to, aby płacić niższe raty. Decydując się na samochód w najmie lub leasingu trzeba zadeklarować dany przebieg. Im wyższy tym większa miesięczna rata. Dlatego niektórzy klienci kombinują i regularnie cofają przebiegi w użytkowanych auta.

Auto poleasingowe
Fot. pixabay.com

Mamy nadzieję, że firmy oferujące najem długoterminowy oraz leasing wezmą się za tę nową modę. Jak widać wyeliminowanie z rynku tego typu nieuczciwych praktyk to bardzo trudne zadanie. Ciężko nawet wymyślić skuteczny sposób, który całkowicie wyeliminuje ten proceder. Mamy nadzieję, że prędzej czy później to się jednak uda. Być może nadajnik GPS byłby dobrym rozwiązaniem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News