Kupił Mercedesa CL 55 AMG! Kiedy chciał sprzedać wydech, okazało się, że...

Kupił Mercedesa CL 55 AMG! Kiedy chciał sprzedać wydech, okazało się, że...

Sportowy wydech

Podaj dalej

Znany dziennikarz motoryzacyjny – Patryk Mikiciuk, kupił Mercedesa CL 55 AMG. Auto nie było zbyt drogie, samochód został zakupiony po to, aby przywrócić mu dawną świetność. W międzyczasie, dziennikarz zdecydował się na sprzedaż nieseryjnego układu wydechowego.

Mechanik po demontażu wydechu doznał szoku!

Po zdjęciu elementów układu wydechowego z wieszaków, okazało się, że tłumiki zostały pokryte szpachlą. Sprzedający lub jeden z poprzednich właścicieli wpadł na ,,genialny pomysł’’. Chciał nadać układowi wydechowemu ,,nowej świeżości”. W efekcie, tak ,,odświeżone” tłumiki nadają się już tylko do wyrzucenia na złom.

Szkoda, bo ktoś mógłby jeszcze z nich skorzystać. Z drugiej strony, jeśli zostały ,,zabetonowane’’, to po skuciu szpachli prawdopodobnie i tak nadawałyby się już tylko na złom. Elementów układu wydechowego, tak naprawdę nie da się naprawić tak, aby uzyskać długotrwały efekt. Nawet spawanie to doraźne sposób na przedłużenie życia tym elementom.

Wydech
Fot. pixabay.com

Dlaczego układ wydechowy został zdemontowany?

Gdyby nie fakt, że był nieoryginalny, jest duże prawdopodobieństwo, że auto jeszcze przez jakiś czas jeździło by z takimi tłumikami. Oczywiście, w krótkim czasie i tak trzeba by było taki wydech wymienić. Dobrze więc, że wyszło to wcześniej niż później.

Fot. pixabay.com

Znany polski mechanik, youtuber z Podlasia pokazał zniszczony silnik 3.0 TDI! Nie dla ludzi o słabych nerwach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News