Kultowe Lamborghini Diablo z 1993 roku do sprzedania w Polsce za 1 000 000 złotych. To twoje marzenie z dzieciństwa, ale pewnie i tak wybierzesz diesla!

Kultowe Lamborghini Diablo z 1993 roku do sprzedania w Polsce za 1 000 000 złotych. To twoje marzenie z dzieciństwa, ale pewnie i tak wybierzesz diesla!

Podaj dalej

Na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych pojawiło się kultowe Lamborghini Diablo z 1993 roku. Samochód wystawiła firma zajmująca się sprzedażą aut luksusowych. Cena jest kosmiczna. Aby stać się właścicielem tego ,,cudeńka” trzeba przygotować aż 1 000 000 złotych. Co dostajemy w zamian za tak duże pieniądze?

Lamborghini Diablo, marzenie z dzieciństwa

Auto ma centralnie umieszczony silnik V12 o mocy 492 KM. Samochód waży około 1500 kg, jak na wóz z tak dużym motorem to niewiele. Dzięki tak dużej mocy rozpędza się 100 km /h w 4,1 s. Jego prędkość maksymalna to 325 km/h. To bardzo imponujące parametry biorąc pod uwagę fakt, że samochód pochodzi sprzed prawie 30 lat. Czapki z głów dla włoskich inżynierów za stworzenie takiej maszyny w tamtych czasach. Dobrze, że Lamborghini nie zrezygnowało z silników V12 bez doładowania i produkują je nadal. Trzeba się spieszyć z zakupem, bo za jakiś czas niestety może ich zabraknąć.

Lamborghini Diablo
FOT. pixabay

Dlaczego Lamborghini Diablo wyceniono na tak astronomiczną kwotę, skoro współczesne hothatche za jej ułamek dają takie same lub nawet lepsze osiągi? Odpowiedź jest banalna. To samochód legenda. Kochają go nie tylko petrolheadzi, ale również rzesze graczy nie związanych z motoryzacją, którzy grali w latach 90. w gry z serii Need For Speed i jeździli tym autem na wirtualnym ekranie. Link do ogłoszenia znajdziecie klikając tutaj. Macie tam sporo ciekawych zdjęć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News