Kolejny dowód na to, że silnik 1.9 TDI i Passat B5 to dobre połączenie! Zobacz ile przejechał ten egzemplarz!

Kolejny dowód na to, że silnik 1.9 TDI i Passat B5 to dobre połączenie! Zobacz ile przejechał ten egzemplarz!

VW Passat B5 Bok

Podaj dalej

Volkswageny Passaty B5 to ,,gatunek’’, który powoli wymiera. Coraz więcej tych samochodów trafia na złom. Część z nich jest traktowana jak ,,woły robocze’’ i wykorzystywana, na przykład do wożenia worków z cementem, cegieł czy innych elementów budowlanych. Ten model to dowód, że można opracować długowieczne auto.

Znaleźliśmy solidny egzemplarz takiego auta!

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem tego egzemplarza to i tak musicie go sprawdzić. Najlepiej na stacji kontroli pojazdów, albo u mechanika. Jak skończy ten samochód? Tego nie wiemy. Jednak należy się mu uznanie. Auto przejechało 400 000 km. Jak widać legendy dotyczące wysokiej trwałości silnika diesla 1.9 TDI nie są wyssane z palca.

Samochód ma pod maską odmianę 100-konną. Nie jest to wersja najsłabsza, ani też najmocniejsza. Nie ma co liczyć na emocje podczas przyspieszania, ale z drugiej strony, obecny taryfikator i tak sprawia, że szybka jazda po prostu się nie opłaca. Samochód za to mało pali i jest całkiem przestrony. Właściciel wystawił go za 9000 zł.

VW Passat B5 Przód
Fot. Volkswagen

Co ostatnio w nim wymieniono?

Jak wynika z opisu aukcji, Passat jest w całkiem przyzwoitym stanie. Do tego był na bieżąco serwisowany. Niedawno wymieniono w nim pasek rozrządu, nabito klimatyzację, a także klocki, tarcze i zaciski hamulcowe z tyłu. Samochód też ,,świeże’’ ogumienie zimowe. Jedyny mankament to uszkodzony tylny błotnik. Jednak nie oszukujmy się, jak na auto z 2002 roku nie jest to istotny mankament i można spokojnie na to przymknąć oko. Link do aukcji znajdziecie tutaj.

Fot. Volkswagen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News