Klimatyzacja w twoim aucie chłodzi coraz słabej? Nie czekaj. Jak najszybciej jedź do mechanika

Klimatyzacja w twoim aucie chłodzi coraz słabej? Nie czekaj. Jak najszybciej jedź do mechanika

Klimatyzacja

Podaj dalej

Upały to czas, w którym klimatyzacja w aucie jest wręcz niezastąpiona. Niestety, w niektórych samochodach właśnie w największy skwar odmawia ona współpracy. Co może być przyczyną słabego chłodzenia w samochodzie i dlaczego trzeba jak najszybciej odwiedzić mechanika.

Klimatyzacja w twoim aucie chłodzi coraz słabej? Musisz szybko reagować!

Jeśli klimatyzacja w samochodzie słabnie może to świadczyć o ubytku czynnika chłodzącego i oleju. Od tego już niestety dość krótka droga do uszkodzenia kompresora układu. Mała ilość oleju może skończyć się zatarciem sprężarki. Koszt kompresora to zwykle od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Im nowsze auto tym cena takiej części wyższa.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Kompresor do modeli marek premium mają jeszcze wyższe ceny. Jak można zapobiec zatarciu tego elementu? W bardzo prosty sposób. Wystarczy w sytuacji, gdy klimatyzacja słabnie jak najszybciej pojechać do warsztatu, który ma odpowiednie urządzenie do jej serwisowania. Podczas wizyty mechanik sprawdzi ilość oleju i czynnika chłodzącego w układzie.

Kratki wentylacyjne
Fot. pixabay.com

Jeżeli ubytek będzie niewielki to uzupełni go i zasugeruje, żeby jeździć autem i testować czy klimatyzacja nie słabnie. W przypadku większego wycieku napełni układ czynnikiem z kontrastem, który po oświetleniu komory silnika specjalną latarką pozwoli szybko zlokalizować nieszczelności. W ten sposób będzie można rozwiązać problem i przywrócić klimatyzacji pełną sprawność.

Fot. pixabay.com

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News