Kierujący Passatem dodaje gazu i nie chce dać się wyprzedzić! [WIDEO]

Kierujący Passatem dodaje gazu i nie chce dać się wyprzedzić! [WIDEO]

Passat wyprzedzanie

Podaj dalej

W miejscowości Ligota, w województwie śląskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Najważniejsze jednak, że nikomu nic poważnego się nie stało. Kierowca Volkswagena Passata zachował się jednak tak jak nie powinien.

Co dokładnie zrobił?

Na nagraniu wideo zamieszczonym na kanale Bielskie Drogi wrzucono film nagrany przez kierowcę, który usiłował wyprzedzić Volkswagena Passata B6. Kiedy auto wideo rozpoczął manewr wyprzedzania, kierowca niemieckiego kombi wcisnął gaz i zaczął przyspieszać. Na przeciwnym pasie w oddali było już widać nadjeżdżający autobus.

VW
Fot. pixabay.com

Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby autobus jechał szybciej lub znajdował się w bliższej odległości. Mogłoby się to skończyć tragedią. Nie wiadomo co skłoniło kierowcę Passata do takiego zachowania. Mamy jednak nadzieję, że przemyśli je i więcej nie będzie tak postępował.

Polskim kierowcom brakuje empatii

Niestety, wielu polskich kierowców nadal wylewa swoje frustracje na innych. Niekiedy jazda samochodem w naszym kraju przypomina rywalizację. Wielu kierowców chce być zawsze pierwsza. Chcą wyprzedzać innych, czasami za wszelką cenę. Nie wpuszczają kierowców na swój pas, a niekiedy wykonują też inne niebezpieczne manewry. Oczywiście nie można wrzucać wszystkich kierowców do jednego worka. Jednak takie osoby nadal się zdarzają. Jak wyglądała opisana wyżej sytuacja możecie zobaczyć na poniższym nagraniu wrzuconym na kanał Bielskie Drogi.

Fot. YouTube/Kanał: Bielskie Drogi, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News